Chráníte váš mobil pouzdrem?

Publikoval 17. 05. 2014 - 1:23pm : admin

Na našem webu Hry na android se po většinu času věnujeme jen softwarové části telefonu tedy té, která souvisí s aplikacemi, hrami a operačním systém Android. V dnešním článku uděláme trochu změnu. Pro změnu článku mě inspirovala jízda v pražském metru. Většina lidí, totiž své telefony nechrání žádným obalem či pouzdrem a nosí je po kapsách, což nemá zrovna příznivý vliv na vizuální stav vašeho telefonu či tabletu.

Před čím vlastně pouzdra chrání?

Nejvíce z celého přístroje, ať už jde o telefon či tablet trpí displej. Ty jsou sice zpravidla chráněny tvrzeným sklem a mnohdy i značkovým jako je Gorilla glass, ale i zde na takovém displeji pokud není chráněn najdete časem vlasové škrábance, které hodně mrzí. Pouzdra ale nechrání jen displej, ale celé tělo tělo přístroje před nečistotami, prachem a také tlumí případný pád telefonu či tabletu na zem. Zničit totiž nemusíte nošením jen displej, ale třeba i zadní stranu přístroje, jeho rohy nebo boky. Ty mohou nést známky oděrek a podobných nehezkých věcí před kterými by váš přístroj obal na tablet nebo telefon ochránil.Můžete samozřejmě věc řešit zakoupením gumového nebo silikonového krytu, ale takové řešení není příliš hezké, navíc stále zůstává displej nechráněn.

I obaly mohou být luxusní

Znám spoustu lidí, kteří tvrdí, že obal nechtějí z jediného důvodu – kazí jim vzhled telefonu. Ano to může být do jisté míry pravda, ale dost záleží na tom, jaké pouzdro zvolíte. Pokud jej koupíte někde v Tescu nebo na vietnamské tržnici chápu, že vzhledu vašeho nového iPhonu nebo Samsungu moc nepřidá a spíše degraduje telefon na úroveň čínských napodobenin. Stejně tak již zmíněná silikonová či gumová pouzdra. Avšak každý si může dopřát luxusní pouzdro na telefon nebo tablet. Taková pouzdra jsou již hodna Luxusní pouzdra na mobily a tablety belentyvašeho telefonu nebo tabletu a rozhodně nebudou degradovat váš přístroj. Vyrobena jsou zpravidla z kvalitních přírodních materiálů jako jsou kůže nebo třeba ovčí plsť a ideálně pokud se pouzdra nevyrábějí jako na běžícím pásu v Číně, ale pocházejí z Evropy a jsou šita ručně. Taková pouzdra jsou sice dražší, ale pokud čekáte sumy, které by byly v řádech tisíců pletete se. Kvalitní pouzdra lze pořídit za mnohem méně peněz.

 

Hledal jsem ideální pouzdro pro můj Samsung Galaxy S4, který mám nyní nově a chtěl bych aby to tak i dlouho vydrželo. Řešil jsem stejný problém, jaké pouzdro použít a nakonec jsem našel obaly belenty, které se mi moc líbí. Jako první věc mě zaujala možnost na vybraná pouzdra nechat vyrazit vlastní iniciály, což je pro řadu lidí zajímavá věc a pro mě abych se přiznal také.Druhou věcí, kterou oceňuji, že jsou pouzdra šita ručně a design pochází z Ženevy. Tak to jen takový malý tip, který jsem našel, ale každý si jistě vybere pouzdro dle svého vlastního vkusu.

 

Cílem tohoto článku bylo, aby si každý majitel mobilního telefonu či tabletu uvědomil, že pokud nebude svůj přístroj chránit ten mu nebude sloužit tak dlouho a navíc jej asi neprodá za tak vysokou cenu, když tablet či telefon ponesou výrazné známky opotřebení, které lze však díky pouzdrům výrazně eliminovat. Navíc když zvolíte opravdu luxusní pouzdro můžete design svého telefonu či tabletu ještě více zvýraznit a podtrhnout.