Když nemáte po ruce mobil

Publikoval 20. 06. 2013 - 3:30pm : admin

Pokud vám mobil slouží i jako nástroj pro hraní her, máte jistě dobře zmapované dění okolo her. Ale co když zrovna nemáte mobil po ruce? Alternativou takové situace je hraní online her na vašem počítači nebo notebooku. Na internetu najdete spoustu odkazů, které vás nasměrují na nejrůznější stránky zabývající se online hrami. Není to zas taková dlouhá doba, kdy mobil ještě nebyl součástí vybavení každého člověka, tak jsme se logicky uchylovali k hraní her na počítači. Mohli bysme donekonečna diskutovat o tom, zda právě mobilní hry jsou konkurencí flash her dostupných na internetu. Ale o tom tenhle článek nebude, podíváme se trošku do historie, ale ne do té moc dávné.

Co jsou vlastně flashové hry?

 

 

Flashové hry jsou do stránky umístěny jako interaktivní prvek, který se při otevření stránky v prohlížeči automaticky spustí. Z počátku to byly velmi jednoduché a časově nenáročné hry, které nevyžadovaly žádné větší nároky na uživatele. Postupem času a hlavně vývoje přibývaly hry, které umožňovaly hru více hráčů přes internet, nebo  umožňovaly např. uložení dosaženého skóre na server. Když se vrátíme na počátek vývoje, neexistovalo moc webů, na kterých bych se tyhle flashové hry objevovaly. A když ano, tak se nijak zvlášť neodlišovaly od tehdejšího leadra javy. Takže od prvotních jednoduchých piškvorek a lodí jsme se díky vývoji dostali až ke složitějším interaktivním hrám, multimediálním střílečkám nebo strategiím. V současné době nemá tato technologie konkurenci, v budoucnu ji snad začne na paty šlapat Microsoft Silverlight.

I flashovky mají své slavné série

 

 

Tak jako klasické PC hry mají i flashové hry své legendy. Pojďme si je nyní v krátkosti představit.

Papa Louie

V téhle hře se ocitnete v roli šéfkuchaře Papa Louie, který bojuje proti všudypřítomným příšerám. K tomu vám dopomůžou solničky, které máte možnost cestou posbírat, stejně jako mince, či životy. Hned v prvním levelu máte za úkol osvobodit svého pomocníka, kterého příšery uvěznily do železné klece. Graficky jednoduchá a přívětivá hra, která vás zajisté pobaví.

Monkey Go Happy

Vynikající logická hra se dočkala již svého šestého pokračování, to jasně svědčí o její oblíbenosti. Nebudete tomu věřit, ale i v šestém pokračování jsou opičky stále smutné, proto je budete muset rozveselit. A to zvládnete tak, že úspěšně splníte misi a úspěšně ji rozluštíte. To je přece brnkačka, nebo snad ne? Ale nezapomeňte na důležitou věc, i počet kliků hraje svou roli. Čím míň jich budete potřebovat k dokončení mise, tím budou opičky veselejší.

Burger Restaurant

Další online hra, která se odehrává v prostředí pohostinství. No a jelikož se blíží léto a prázdniny, tak jistě mnoho z vás se chystá na brigádu, která může být právě v nějakém rychlém občerstvení. Staňte se na čas virtuální servírkou a plňte přání zákazníků, resp. vyřizujte objednávky k jejich spokojenosti. Některé zvládnete levou zadní, jiné budou trochu složitější. Pro dosažení úspěchu potřebujete splnit denní tržbu, jedině tak postoupíte do dalšího levelu. S trochou nadsázky lze tvrdit, že vás Burger Restaurant připraví na vaši letní brigádu.

Bomb It

Již pátá série téhle hry, ve které hraje hlavní roli slavný Bomberman. Pohybujete se v labyrintu bludiště spolu se svými nepřáteli a vaším největším úkolem je nepřátele zničit. A jak název napovídá, vyhozením do povětří. Hru ovládáte pomocí šipek, bomby nastražíte mezerníkem, avšak nezapomeňte po nastražení bomby utéct z jejího dosahu, nebo se sami stanete její nechtěnou obětí. Za každý úspěšně odehraný level dostanete body, které můžete vyměnit např. za oblečení. Tak vzhůru do boje a pozor na pyrotechniky.

Tak to byla jen malá ukázka těch nejslavnějších sérií na poli flash her. Existují jich spousty, ale je těžké v takové záplavě najít tu nejlepší. Takže pokud byste měli nějaký tip, tak se s ním neváhejte podělit. Rádi o hře napíšeme podrobnější info.

 

 

 

Leave A Response