První pomoc

Publikoval 29. 10. 2013 - 10:25am : admin

Dnes jsem vybral po dlouhé době aplikaci, která je užitečná pro všechny vlastníky mobilních telefonů a to bez rozdílu. Nikdo nevíme, kdy sám budeme potřebovat pomoc od druhých, nebo kdy se ocitneme v situaci, kdy bude naši pomoc potřebovat někdo jiný. A ruku na srdce, kolik lidí zná zásady poskytnutí první pomoci. Moc nás asi nebude a právě tahle appka pro nás může být dobrým pomocníkem při nenadálé situaci.

Jak na úrazy, či náhlé změny zdravotního stavu

 

 

 

Aplikace poslouží tedy nejen jako příručka první pomoci s radami ke zvládnutí různých situací od srdečního infarktu přes zlomeniny až po každodenní drobné, jako je přisáté klíště. Dá se totiž využít i jakopraktický rádce pro chvíle kdy jde o každou sekundu – součástí jsou postupy urgentní první pomoci krok za krokem, včetně krátkých videí. Tísňovou linku může uživatel vytáčet pří z aplikace stisknutím jediného tlačítka. Uživatelé najdou i praktické rady, jak se chovat při mimořádných událostech typu povodní, extrémního počasí nebo třeba při chřipkové epidemii.

app-nahledy

Studium aplikace však nenahrazuje účast na kurzu první pomoci, neboť neposkytuje možnost praktického nácviku – doporučujeme všem uživatelům účast na kurzu první pomoci. Aplikace První pomoc je českou verzí programu Universal First Aid App Americké společnosti Červeného kříže. Je plně přizpůsobena českým podmínkám, obsahově odpovídá Standardům první pomoci vydaným ČČK v roce 2012 i IFRC International First Aid and Resuscitation Guidelines 2011.

Leave A Response