Samsung Galaxy Note 4 dostane jako první Android 5.0

Publikoval 23. 10. 2014 - 4:42pm : admin

Už zítra se na pultech českých obchodů objeví novinka od společnosti Samsung a to v podobě phabletu Galaxy Note 4. Tento skvěle vybavený mobilo-tablet zakoupíte ještě se „starým“ Androidem 4.4. KitKat, ale dá se předpokládat, že aktualizace na nejnovější Lollipop na sebe nenechá dlouho čekat. Tuhle skutečnost naznačuje i uveřejněná fotografie na twiterovém účtu Samsungu, kde byl Galaxy Note 4 vyfocen s tapetou lízátek. Bohužel, žádné bližší info o aktualizaci neznáme, takže můžeme jen doufat, že ji Samsung do konce letošního roku uvolní.

Note4

Pekelný Galaxy Note 4

Čím se může tahle novinka pyšnit? Vememe to pěkně popořadě. Ve svých útrobách skrývá čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 805 o frekvenci 2,7 GHz, 3 GB RAM, do interní paměti můžete nahrát 32 GB dat, pokud by vám to nestačilo, můžete paměť rozšířit pomocí mikro SD karty až o dalších 64 GB. Největší chloubou Galaxy Note 4 je 5,7″ SUPER AMOLED displej s rozlišením Quad HD 2560x1440px.

Zadní fotoaparát o rozlišení 16 Mpx a optickou stabilizací zaručuje fotografie srovnatelné s klasickým fotoaparátem. Předním foťákem pořídíte fotografie o rozlišení 3,7 Mpx, tedy stvořený přímo pro „selfie“. To vše pohání baterie o luxusní kapacitě 3220 mAh, která se od předchozího modelu liší i funkcí rychlonabíjení. Nabití tak je až o 30% rychlejší, než u předešlého modelu Note 3.

V balení naleznete ještě chytřejší S-Pen, tedy stylus, který nerozeznáte od klasické tužky co se držení týče. Galaxy Note 4 podporuje datové sítě GPRS, EDGE, UMTS (3G), HSDPA, HSUPA, LTE. Datová LTE je plně kompatibilní s tuzemskými operátory.