Ski Challenge 14 – staňte se šampiony ve sjezdovém lyžování

Publikoval 27. 12. 2013 - 7:53pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Zábava

Letošní zima nám začala jen před několika dny, ikdyž nynější jarní teploty tomu vůbec nenasvědčují. Milovníci zimních sportů a zvláště lyžovaní určitě nadšením nevískají. Příroda je zatím skoupá na nějakou tu vločku sněhu, tak si musíme poradit jinak. Máme první pracovní den po Ježíškovi, spousta z nás našla pod stromečkem nový telefon, či tablet a jistě si na něm chcete vyzkoušet nějakou tu hru. A právě kombinace nedostatku sněhu a nového telefonu vybízí ke stažení Ski Challenge 14.

 

 

Plužit je zakázáno, vem to šusem

Jak už jste si asi domysleli, Ski Challenge 14 jsou závody ve sjezdovém lyžování. Na výběr máte ze sedmi lyžařských svahů – Bormio, Beaver Creek, Gröden,  Wengen, Kitzbühel, Garmisch-Partenkirchen a dokonce i olympijské Soči. Navíc hra poskytuje krom realistického prostředí i mnoho motivačních prvků, které vás donutí neustále se zlepšovat. Nejen že si pamatuje vaše nejlepší časy a porovnává je s ostatními soupeři, ale za každý úspěšně dokončený sjezd získáte určitý finanční obnos, za který si později můžete zakoupit lepší lyžařské vybavení a tím si zlepšit dosažené časy.

Ski IV

 

 

Při sjezdu je důležitá rychlost, ale ne za každou cenu. Hlavně v zatáčkách si musíte dávat pozor, abyste neminuli bránu ohraničující trať, neboť by pak následovala diskvalifikace. Proto není od věci si před ní malinko přibrzdit a projet ji s větší mírou opatrnosti. Vývojáři hry mysleli i na takové detaily, že hráč má dokonalý přehled o svém průběžném umístění. Krom klasické časomíry, která zobrazuje i mezičasy, je k dispozici tzv. duch, který hráči ukazuje jízdu soupeře, resp. vlastní předešlou jízdu. Duch se dá v nastavení hry vypnout, ale proč nemít dokonalý přehled.

Ski I

 

Ovládání jak od Svindala

 

Samotné ovládání hry je řešeno klasickým náklonem telefonu, přibrzdíte si tapnutím prstem na displey. Osobně jsem si v nastavení zmenšil defaultně nastavenou citlivost, což mi celkem pomohlo. Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje ovládat lyžaře náklony, můžete se přepnout do klasického tlačítkového ovládání.

Můžete si podle libosti měnit i zobrazení kamery. Na výběr máte ze dvou pohledů. První je klasický zadní pohled, kdy se vidíte zezadu, druhá možnost je sledovat trať z pohledu lyžaře, kdy vidíte jen špičky vlastních lyží.

Ski V

 

[box title=“Náš tip“ style=“noise“ radius=“5″]Pokud nechcete díky pádům, či neprojetí branky v závodě začínat pořád od začátku, využijte módu tréninku. Trať si tak osvojíte, naleznete ideální stopu a v závodě vás pak už nic nepřekvapí. Další výhodou tréninku je i to, že i za něj dostáváte peníze do kasičky a nemusíte při něm být připojeni k internetu.[/box]

Hra je k dispozici na Google Play zdarma, ke hraní je nutné být připojen k internetu. Velké plus je za absenci reklam a rychlé načítání hry. Všem horlivým lyžařům vřele doporučuji.

[pb-app-box pname=’com.greentube.sc14.gametwist‘ name=’Ski Challenge 14′ theme=’light‘ lang=’cz‘]

 

Leave A Response