Adventure Pool Lite – kulečník na rozžhaveném saharském písku

Publikoval 13. 02. 2014 - 7:15pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Zábava

Možná to vypadá, že se tu s hrami na téma kulečník roztrhl pytel, ale není tomu tak. Když jsem hledal nějaký ten kulečník do svého mobilu, narazil jsem na vícero her, mimo jiné i na kulečník od českých autorů EM Softworks Adventure Pool Lite. A jelikož je propagace tuzemských vývojářů prioritou těchto stránek, recenze na jejich kulečník nesmí chybět.

Různá prostředí, stoly roztodivných tvarů

O pravidlech kulečníku si zde psát nebudeme, Adventure Pool Lite je spíše určen pro zábavu, než pro zuřivé kulečníkové matche. Pojďme se tedy rovnou podívat na prostředí hry. Hra jede na uznávaném enginu Unity 3D, který naskýtá nepřeberné množství možností. Bohužel jej autoři nedokázali plně využít, což je celkem škoda. Přitom úvodní intro před započetím samotného hraní, kdy kamera krouží kolem herního stolu a zabírá i interiér celé místnosti každého nadchne. Bohužel toto nadšení nedokázali autoři přenést na samotný herní stůl.

Adventure Pool - rozstřel

Adventure Pool – rozstřel

Co mě asi nejvíc zklamalo, byla grafika kulečníkových koulí. Pominu-li jejich jednobarevnost, což přehledu ve hře nepřidá, tak černá koule vypadá spíš jako kulatý černý flek na kulečníkovém plátně. Na grafice stolu bych jistě ještě zapracoval, prostor pro vylepšení tu rozhodně je.

I ovládání má své mouchy

Ve hře samotné máte možnost výběru ze dvou hracích módů. Klasický turnaj, ve kterém hrajete proti počítači, nebo můžete zvolit Vlastní hru, kde opět můžete hrát proti počítači, nebo proti kamarádovi. Zde si můžete navolit barvu stolů a prostředí si vybrat z již odemčených levelů z turnaje.

Adventure Pool - intro před hrou

Adventure Pool – intro před hrou

Ovládání Adventure Pool Lite není zcela bez problémů. Mnohdy jsem musel doslova honit tágo, aby se natočilo do požadovaného směru úderu. I volba síly úderu je řešena poněkud nešťastně. Sílu úderu volíte pomocí ukazatele umístěného na tágu při pravém okraji obrazovky. Pokud nasměruji tágo na správný směr a až  poté zvolím sílu úderu, tak na 90% při jejím nastavování tágo vychýlím z požadovaného směru. Hra sice není nijak časově omezena, ale i tak je to dosti nepříjemné.

Adventure Pool - hra do rohu

Adventure Pool – hra do rohu

Co naopak kvituji, je možnost jemného doladění směru pomocí šipek umístěných v levém dolním rohu obrazovky. Tato vychytávka se autorům velmi povedla. Přece jen někdy potřebujete jen mírně změnit směr, což může být pro méně šikovné hráče problém a tahle věcička jim prokáže ohromnou službu.

Celá hra je v angličtině, což ale nijak není na škodu, protože textu je ve hře minimum. K dispozici je na Google Play zdarma, velikost instalace je 29 MB. Pokud autoři zapracují na uvedených mouchách, jistě si své příznivce najde. Budeme držet palce.