Bob a Bobek chystají pokračování, podpořit je můžete i vy

Publikoval 7. 08. 2015 - 12:01am : admin

V květnu tohoto roku proběhlo v Praze a Ostravě MS v ledním hokeji. Naši hokejisti sice titul nezískali, ale i tak se tohle mistrovství zapsalo do paměti nejen návštěvníků, ale i diváků u televizních obrazovek. Ptáte se čím? No přece maskoty celého šampionátu, kterými byly známé večerníčkové postavičky Králíci z klobouku, alias Bob a Bobek. A možná jste si všimli, že k turnaji vyšla i hra na mobilní telefony, ve které hráli hlavní roli námi zmiňovaní králici. Jedná se o zdařilý počin vývojářského studia VUISS a v obchodě Google ji najdete pod názvem Bob a Bobek Lední hokej.

Úvodním dílem to nekončí, naopak

Kdo si tyhle kreslené postavičky oblíbil, může jásat. Máme tajné informace o vývoji další hry, ve které se naši králíci pustí do dalšího dobrodružství. Hra ponese název Bob a Bobek Adventures a již podle názvu dává tušit, že se bude jednat o hru o několika levelech, ve kterých bude na králíky číhat mnoho překážek, které budou muset překonat, aby se zdárně dostali k cíli.

Bob a Bobek Adventures

Bob a Bobek Adventures

 

Každý vývoj něco stojí

Bohužel, vývoj každé hry stojí peníze. Ne jinak tomu je i v případě hry Bob a Bobek Adventures. Proto se autoři rozhodli obrátit s prosbou o spolufinancování i širokou veřejnost a to pomocí projektu na komunitní financování prostřednictvím serveru Startovač.cz. Jak to celé funguje? Na Startovači je umístěn daný projekt a i cílová částka, kterou chtějí autoři získat. V případě projektu Bob a Bobek Adventures se jedná o 777 000 Kč. Celá kampaň bude trvat 60 dní. Pokud vás projekt zaujal, můžete na něj přispět libovolnou částkou. Jestliže se cílová částka vybere, je předána autorovi projektu k realizaci projektu, pokud ne, je vám následně vrácena na účet. Projekt studia VUISS najdete na tomto odkazu.

Bob a Bobek Adventures

Bob a Bobek Adventures

Jako malé poděkování za sponzoring jsou pro dárce připraveny zajímavé odměny. Tou největší jsou bezesporu autorizované a podepsané kresby od pana Jiránka. Kresby pochází z jeho osobního archívu a jejich pravost bude potvrzena manželkou pana Jiránka. Na tyto nejhodnotnější odměny bude vytvořen pořadník, kdo nejdřív přispěje, ten bude v pořadníku výše a bude si moci vybrat ze seznamu kreseb, který mu bude zaslán. Celkem jich bude k dispozici 17. Krom kreseb čeká na dárce i 117 unikátních síťotisků. Jedná se o poslední šanci, jak tyhle cenné kresby získat.

Kresba Vladimíra Jiránka

Kresba Vladimíra Jiránka

Připraveny jsou ale i další odměny, zkrátka nikdo neodejde s prázdnou. Těšit se můžete na exkluzivní stažení hry Bob a Bobek Fotbal měsíc před jejím oficiálním vydáním, všechny hry s Bobem a Bobkem z produkce studia VUISS na dva roky zdarma plus jako bonus umístění vašeho jména do titulků, nebo přístup do beta verzí her, čímž se stanete testerem a součástí vývojářského týmu. A pokud chcete být neustále informováni o novinkách, můžete sledovat pokroky na Facebooku a  Twitteru.

V současné době mladší generace prahne především po akčních hrách plných násilí a sci-fi prvků. Série Bob a Bobek je pravým opakem těchto her a snaží se dokázat, že i pohádkové postavičky můžou být tím, co nám poskytne plnohodnotnou zábavu. Tak co, přispějete i vy králíkům do klobouku?