Corridor Z – útěk před krvežíznívými zombie

Publikoval 13. 04. 2015 - 9:14pm : admin
RATING
  • Grafika
  • Ovládání
  • Zábava

V obchodě Google Play se objevila nová běhací hra Corridor Z. Jedná se o počin studia Mass Creation a musím říct, že o velmi povedený. Jedná se o hru, která vám poskytne tak trochu jiný herní zážitek, obvykle je totiž  kamera v ostatních běhačkách umístěna po směru běhu, v Corridor Z je tomu naopak. Skýtá se vám tak pohled  do obličeje hrdinů, na čež si musíte zprvu zvyknout. Ale po pár minutách hraní se s tímto nezvyklým pohledem vypořádáte a nečiní vám poté žádné větší problémy.

Neúnavní zombie

Děj hry je jednoduchý. Ve hře jsou tři hlavní hrdinové, Logan, Megan a seržant Williams. Všichni tři se snaží uniknout pronásledujícím zombie v chodbách jedné americké střední školy. Při svém úprku házejí svým pronásledovatelům do cesty různé překážky, čímž se je snaží zpomalit a uniknout tak před jistou smrtí. Dalším nástrojem ke zpomalení zombíků jsou i zbraně, které hrdinové nachází pohozené na zemi. Krom shazování překážek na chodbách školy nacházíte i cenné předměty, za které získáte zlaťáky, jimiž si vylepšujete zbraně.

shot_01 shot_02

Aby hra nebyla příliš monotónní, je rozdělené do misí. Každá mise je složena ze dvou až tří různých kol. V nich má hrdina daný určitý úkol, který musí splnit, aby postoupil do dalšího kola. Po absolvování všech kol postoupí do další místnosti, čímž získá finanční bonus. Celá mise je splněna až ve chvíli, kdy se do další místnosti dostanou všichni tři hrdinové. Každý hrdina má odlišný úkol, např. zabití 5 zombie za kolo, uběhnutí 300 metrů bez shazování překážek, zabití 10 zombie ranou do hlavy atd. Před startem kola si můžete za ušetřené peníze koupit určitá vylepšení, které se postupně odemykají po dosažení daných místností. Můžete tak získat zbraň hned po startu kola, miny, větší počet nábojů, lepší míření, či rychlý start. Pozor ale na to, že vylepšení platí na všechna kola, pokud je v dalším kole nechcete použít, musíte je před startem kola vypnout. Automaticky se vám totiž za ně odečítají peníze.

Ovládání a grafika v Corridor Z je výstavní

Po grafické stránce je Corridor Z na vysoké úrovni. Hra je propracovaná do nejvyššího detailu, který ještě umocňuje okolí, ve kterém se odehrává. To vše podkresluje vhodně zvolená zvuková kulisa a to jak hudba, tak i zvukové projevy samotných hrdinů při běhu či shazování předmětů. V tomto směru nemám hře co vytknout.

shot_04 shot_03

Ovládání je též zdařilé. Zprvu jsem měl problém si zvyknout na opačný pohled kamery, ale po pár minutách hraní bylo vše ok. Shazování překážek umístěných na boku provedete tažením prstu po displeji daným směrem, stejně tak při probíhání zatáček. Tažením prstem směrem nahoru uvolníte překážky u stropu, tažení prstem směrem dolů sbíráte zbraně na zemi. Orientaci vám zlehčuje barevné rozlišení, blížící se zatáčku signalizuje zelené světlo a šipka umístěná na zdi, červené světlo indikuje zbraň umístěnou na zemi. Žlutá barva upozorňuje na cenný předmět.

Corridor Z je ke stažení zdarma, ve hře je možnost in game nákupů k vylepšení zbraní. Tuhle hru vřele doporučuji, po dlouhé době mě zas něco chytlo.

 

Info box
software image
Hodnocení
1star1star1star1stargray
4.5 based on 2 votes
Název
Corridor Z
Operační systém
Android
Cena
CZK 0
Stáhnout