Defend Your Life – chřipková epidemie útočí!

Publikoval 25. 01. 2015 - 9:41am : admin
RATING
  • Grafika
  • Ovládání
  • Zábava

Pozor, do Česka právě vtrhla chřipková epidemie! Čekárny lékařů jsou zaplněny chorými pacienty, buďte to právě vy, kdo se dokáže zrádným virům ubránit. A to i pomocí nové hry od Alda Games Defend Your Life! Tahle tower defense hra simuluje napadení lidského organismu zákeřnými viry a vy jako v roli bílých krvinek máte za úkol postup těchto virů zastavit. Hra se odehrává v úžasném grafickém prostředí a jen pro zajímavost, Defend Your Life vychází z francouzského seriálu o lidském těle Byl jednou jeden život.

Paralen, acylpirin, brufén – vzhůru do boje

Defend Your Life obsahuje 17 unikátních levelů, které jsou rozmístěny na různých částech lidského těla. Začíná se na hlavě, pokračuje přes krk, plíce, žaludek atd. Za každé úspěšně zvládnuté kolo dostanete pilulky, za které si můžete koupit určitá vylepšení v boji proti virům. Přímo ve hře je k dispozici hned několik obranných mechanismů, kterými zastavujete postup virů a bakterií. Jsou to především děla a budovy, které postup nepřátel zpomalují. Díky nashromážděnému kyslíku máte možnost danou budovu v levelu upgradovat a tak zajistit účinnější boj.

Defend Your Life - výběr levelu

Defend Your Life – výběr levelu

Nepřátelé chodí ve vlnách, na dipleji máte vždy info, kolik vln vás v daném levelu čeká. Při ručním spuštění vlny vás čeká bonus v podobě kyslíku navíc, tím pádem si můžete rychleji vyupgradovat danou budovu. Krom standardních budov a děl jsou k dispozici i bonusové bojové prostředky, jako dynamit, elektrošoky či adrenalinová injekce. Ty se však po použití nějaký čas znovu nabíjí, takže jejich použití je omezené. V průběhu hry dostanete i hrdinu, kterého jako u ostatních her postupně vylepšujete.

Každý level má tři stupně obtížnosti, začínáte vždy na tom nejjednodušším. Má to svou logiku, protože hra vás v pozdějším levelu sama upozorní, že nemáte dostatečné vybavení pro zvládnutí následujícího kola. Vybavení si musíte pořídit za získané pilulky v obchodě, a ty získáte právě odehráním předchozích levelů na vyšší úrovni. V Defend Your Life nezáleží jen na množství postavených obranných valů, ale i na jejich strategickém rozmístění. V tom je tato hra odlišná od ostatním tower defense her.

 

Defend Your Life - boj s viry

Defend Your Life – boj s viry

Ovládání jednoduché, jako když zapíjíte prášek

Samotné ovládání se omezuje jen na klikání na stavební políčka, kde si z nabídky vyberete požadovanou budovu. Jakmile získáte hrdinu, můžete ho kliknutím na něj různě přemisťovat. Žádné jiné hmaty a chvaty nejsou ve hře potřeba. Dalším plusem hry je Encyklopedie, ve které naleznete přehled všech nepřátelských jednotek i s jejich popisem. Jelikož je hra v češtině, ocení tuhle vychytávku i neznalci anglického jazyka. Ovšem další odkazy v Encyklopedii vás odkáží na web, kde jsou informace jen v angličtině, což je škoda.

Defend Your Life - Encyklopedie

Defend Your Life – Encyklopedie

Jak už jsem se zmínil, hra je v češtině (musíte se však do ní přepnout) a ke stažení je zdarma. Jsou v ní obsaženy mikrotransakce, avšak využívat je nemusíte. Podle mě se Defend Your Life řadí k povedeným hrám česko-slovenské vývojářské scény a Alda Games budu fandit do dalších takto výborně hratelných her.

 

 

 

Info box
software image
Hodnocení
1star1star1star1stargray
no rating based on 0 votes
Název
Defend Your Life!
Operační systém
Android 2.3
Cena
CZK 0
Stáhnout