Earn to Die 2 – drcení zombie pod koly aut

Publikoval 21. 05. 2015 - 10:00am : admin
RATING
  • Grafika
  • Hratelnost
  • Zábava

Her, ve kterých střílíte či jinak zneškodňujete všudypřítomné zombie je spousta, nedávno jsem tu psal o Corridor Z. Dnes přináším recenzi další takové hry určené pro vaše přístroje s Androidem Earn to Die 2. Jedná se o pokračování úspěšného prvního dílu a nutno říct, že povedeného. Premiérové vydání hry vyšlo na PC, poté se objevily i verze pro mobilní telefony. A mnoho ohlasů hovoří o tom, že právě mobilní verze předčí tu počítačovou. Tohle posoudit nemohu, páč na PC jsem Earn to Die nehrál, ale souhlasím s tím, že tahle hra zkrátka nemá chybu.

Když zombie sami skáčou pod kola

Princip Earn to Die je jednoduchý. Jste řidičem auta, které se pohybuje v ruinách města plného živých mrtvých a vašim cílem je dostat se k nejbližší benzínce, abyste mohli pokračovat v další jízdě. Cestu vám znepříjemňují různé překážky, např. rozbořené silnice, poházené dřevěné bedny či vykolejené vlaky. A v neposlední řadě i pobíhající zombie. Ty musíte přejet, za což dostáváte peníze, které později v garáži využijete na vylepšení auta.

Earn to Die 2

Earn to Die 2

Ve hře je celkem deset různých misí, každá mise je rozdělena na 3 úseky, resp. checkpointy. Pokud nedojedete do checkpointu, začínáte od začátku. Ke zdárnému dosažení checkpointu je nutné auto postupně vylepšovat, zejména motor, převodovku, pneumatiky, obrnění, přídavný pohon,  hmotnost či kapacitu nádrže. Navíc si k autu můžete přidělat i pušku. Bez těchto vylepšení cíle nedosáhnete. Částky za vylepšení se pohybují v brutálně vysokých číslech, ale nezoufejte za každou jízdu dostanete ne zrovna malou sumičku. Celou hru jsem zvládl za cca 450 hracích dnů, rozuměj jedna jízda = jeden hrací den.

Earn to Die

Earn to Die

Ovládání a jízda

Earn to Die je ve 2D grafice, takže pohyb auta je jen jednosměrný. Na levé straně displeje je ovládání náklonu auta, využijete ho především při skocích či překonávání různých překážek. Napravo je tlačítko plynu a boostu, pokud ho tedy už máte přidán. A to je vše, co vám k ovládání stačí. Jízdu v každé misi začínáte se základním modelem auta, za vydělané peníze si ho vylepšujete. V každé misi dostanete nové auto, takže za celou hru vystřídáte 10 různých aut.

 

Earn to Die 2 - Garage

Earn to Die 2 – Garage

 

Ve hře si můžete dokoupit herní peníze, ale je to zbytečné. Urychlíte tím jen vylepšení aut. Po dohrání celé hry se odemkne Freeride, do budoucna vývojáři nejspíš počítají hru rozšířit ještě Mise, které se v menu hry též nacházejí. Hra je ke stažení zdarma a určitě si při hraní příjemně zabavíte.

 

 

Info box
software image
Hodnocení
1star1star1star1stargray
3.5 based on 4 votes
Název
Earn to Die 2
Operační systém
Android
Cena
CZK 0
Stáhnout