Floating Apps připlouvá na vaše Androidí miláčky

Publikoval 12. 01. 2014 - 3:46pm : admin
RATING
  • Usnadnění práce
  • Ovládání
  • Přehlednost

Určitě vás někdy pořádně rozladila situace, že jste zrovna měli rozepsanou zprávu, či rozehranou hru a někdo z vašich blízkých za vámi přišel, že potřebuje rychle např. zjistit odjezd vlaku, výsledek 26987 x 5472, číslo na babičku, nebo další, pro vás v tu chvíli, „zbytečnost“. Zbývali vám tak jen dvě možnosti, buď dotyčného odbýt, ať přijde později, nebo zmíněnou činnost ukončit a dotyčnému vyhovět. Tomu je teď už konec a může za to aplikace Floating Apps.

Floating

Objevte plovoucí okna v mobilu

Floating Apps je souborem 31 plovoucích aplikací, mj. největší na Google Play, ve které si navíc můžete plovoucí aplikace vytvářet i sami. Pokud vám tedy nestačí těch 31 předinstalovaných, jednoduše si vytvoříte svoji. Každá taková aplikace se otevře ve svém okně a vy si ji následně můžete upravit podle svých představ a požadavků. Můžete ji různě přesouvat, upravovat velikost jejího zobrazení, maximalizovat ji, či naopak minimalizovat. A to vše, aniž byste museli opouštět aplikaci, kterou máte zrovna otevřenou. Floating Apps zkrátka supluje uživatelské prostředí, jaké známe z klasických počítačů s Windows.

Aplikace s uživatelem komunikuje v češtině, pokud by vám mateřský jazyk nevyhovoval, můžete si vybrat z dalších třinácti alternativ. K dispozici je jak verze ZDARMA, tak i placená, v současnosti za 50 Kč, což je ideální řešení. Aplikaci si tak můžete pořádně vyzkoušet a následně si dokoupit plnou verzi se všemi vychytávkami. Pokud se však rozhodnete pro verzi zdarma, čeká na vás „jen“ 14 plovoucích aplikací.

Floating I Floating II Floating III

Další věc, která se jen tak mezi autory aplikací nevidí, je dokonalá péče o uživatele. Pokud si nevíte rady s nastavením aplikace, či plovoucího okna, na oficiálních stránkách floatingapps.net/faq naleznete rozsáhlou nápovědu. Bohužel nápověda je dostupná jen v angličtině, ale k dostačujícímu překladu můžete použít překladač od Google. Navíc autoři zveřejňují i obsah updatů aplikace, takže jste v obraze, o co je nová verze bohatší, než ta předešlá.

Objeveno, vyzkoušeno, nesmazáno

Nevedu si statistiky, kolik nově objevených aplikací zůstalo natrvalo ukotveno v mém mobilu, ale Floating Apps si jistě ponechám. Sice mám nastaveno jen 5 plovoucích oken, ale i tento nevelký počet mě usnadní práci s telefonem. Musím ale přiznat, že ze začátku jsem měl celkem problémy přijít tomu všemu na kloub, ale postupem času jsem na to přišel a nemám tak s aplikací žádný problém. A co vy, už jste propadli kouzlu multitaskingu?