Ratchet and Clank: BTN – herní klasika od Sony přichází na váš mobil

Publikoval 2. 01. 2014 - 5:16pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Zábava

K této akční střílečce mě přivedl můj jedenáctiletý synovec na včerejším Novoročním obědě. Tomuto typu her sice moc neholduju, ale proč to nezkusit. Hned jsem si tuhle pecku od SONY stáhl do telefonu, abych ji zde mohl pořádně zrecenzovat. Po asi půldenním hraní jsem zjistil, že Ratchet and Clank: BTN není vůbec špatná hra.

 

 

Ratchet and Clank BTN jako vánoční dárek

18. prosince bylo datum, kdy se tahle hra objevila v oficiálním obchodu Google Play. Jako již v předešlých dílech téhle hry je vaším úkolem dopadnout kriminálníky Vendra a Neftin Proga, včetně jejich věčných nohsledů. Dopomoci vám k tomu mají klasické zbraně Buzz Blades, Predator Launcher, nebo R.Y.N.O.m. 

Ratchet II

Tyhle zbraně si můžete i vylepšit a to díky šroubům, které v průběhu hry sbíráte. Šrouby používáte i k nákupu nábojů do zbraní a to i přímo uprostřed hry, když vám munice náhodou dojde. U základní zbraně zaplatíte za zásobník 100 šroubků, u lepších zbraní je cena logicky vyšší.

Běhačka integrovaná do klasické střílečky

Celý příběh začíná v jakési hale, kdy vás přepadne hlavní padouch. Vy se ho následně pustíte pronásledovat. Vběhnete do tunelu, ve kterém se pohybujete po jakýchsi kolejnicích. Na nich sbíráte již zmíněné šrouby a také se vyhýbáte různým překážkám a nástrahám. Jakmile z tunelu vyběhnete, dostanete se na pevnou zem, kde na vás začnou útočit zlé monstra. A právě to je chvíle, kdy za neustálého běhu přicházejí na řadu vaše zbraně.

Ratchet I

Střílet z nich můžete po dávkách, nebo jen jednotlivými výstřely. Já volím druhou možnost, šetřím tak střelivem a i míření je tak přesnější. Ikdyž míříte kliknutím prstu na nepřítele, není to nic složitého. Pokud se nezadaří a jste zastřelen, objeví se vám na konci tabulka, ve které je zhodnocení vaší mise. Naleznete v ní hodnoty, jako kolik metrů jste uběhl, kolik nepřátelů jste zastřelil a další podobné údaje, což může sloužit jako motivace do dalších bojů.

Ovládání je prosté, mezi kolejnicemi přeskakujete pomocí přetažení prstu po obrazovce, střílíte tapáním na nepřítele. Víc pohybů nemusíte k ovládání celé hry vykonat.

Hra je k dispozici na Google Play zdarma, velikost instalace je dle zařízení 47 MB. Při hraní vás neobtěžují žádné reklamy, což všichni oceníme.

Leave A Response

Vypočítej *