Referáty v mobilu, aneb malá knihovna přímo ve vaší kapse

Publikoval 9. 01. 2014 - 7:31pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Přehlednost

Jsem sice už nějaký ten rok ze školy venku, ale člověk se prý učí celý život. Už V.I. Lenin říkal „učit se, učit se, učit se.“ Nyní můžu jen litovat, že v mých letech školou povinných nebyly takové vymoženosti, jako jsou chytré telefony, či internet. Až to zní děsivě, vždyť to zas není tak dlouho. Ale dost bylo minulosti, věnujme se současnému dění. Dnes se můžete těšit na menší recenzi vzdělávací aplikace, o které jsem si ve svých školních letech mohl nechat jen zdát. Řeč je o aplikaci Referáty v mobilu, která byla oficiálně představena koncem prosince roku 2013.

Krátké představení

Aplikace Referáty v mobilu je oficiální aplikací největšího slovenského studentského portálu Zones.sk. Obsahuje přístup do databáze veškerých prací studentů v podobě referátů, taháků, učebních poznámek a i vypracovaných maturitních otázek.

 

zones_app_ukazky

 

V aplikaci najdete víc jak 10 000 studentských prací, které jsou přehledně rozdělené do více jak 40 kategorií. To zaručuje, že se práce dají jednoduše vyhledat a hned prohlídnout. Krom prohlížení je můžete sdílet s přáteli, uložit si je do paměti zařízení a tím pádem se k nim vracet i v offline režimu bez nutnosti být připojen k internetu.

Přehlednost až na prvním místě

Po krátkém představení aplikace se rovnou podíváme i na její funkčnost. Hned po jejím spuštění se vám na úvodní obrazovce objeví šest základních kategorií – Cizí jazyky, Pomůcky, Přírodní vědy, Slovenský jazyk, Společenské vědy, Ostatní. Tyhle základní kategorie obsahují několik podkategorií, postupným proklikáváním se tedy dostanete až na své hledané téma. Pokud se nechcete proklikávat až k určenému cíli, lze využít funkci hledání. Hned na úvodní obrazovce zadáte hledaný výraz a aplikace vám hned zobrazí výsledky.

Zone IZone IIZone III

Je sice pravda, že aplikace je od slovenských autorů a obsahuje většinou slovenské texty, ale to se nedá brát jako nedostatek. Všichni slovenštině rozumíme a navíc v aplikaci je i spousta textů v češtině. I zde autoři mysleli na dokonalou přehlednost, u každé práce je vlaječka státu symbolizující její jazyk.

[box title=“Náš tip“ style=“noise“ radius=“5″]Zjednodušte si hledání v aplikaci. Krom konkrétního výrazu si můžete vyfiltrovat kategorie, jazyk, typ práce a školu. Tahle možnost vám ušetří čas a nabídne vám tak relevantnější výsledek vašeho dotazu. [/box]

Slovo závěrem

Pokud bych měl celou aplikaci ohodnotit, nedá se ji snad nic vytknout. Nejvíce mě nadchlo jednoduché a hlavně přehledné řazení veškerých dat a v neposlední řadě i rozsah témat. Být studentem, určitě bych Referáty v mobilu hojně využíval. Ale to neznamená, že si ji vymažu i pro nestudenty skrývá tahle aplikace mnoho užitečných a zajímavých témat.