Sky Force 2014 – řežba v oblacích

Publikoval 7. 02. 2015 - 6:19pm : admin
RATING
  • Grafika
  • Ovládání
  • Zábava

Ikdyž měla prvotina polského herního studia Infinite Dreams premiéru již před více jak 10. lety, její tvůrci se rozhodli tento titul oprášit a uvést na trh novou verzi téhle automatické střílečky odehrávající se v oblacích. A dobře udělali, Sky Force 2014 se vyznačuje skvělou grafikou a chytlavou hratelností. Sky Force 2014 sice nenaplňuje možnosti dnešních her, ale i tak má hráčům co nabídnout. Povedlo se tedy polským vývojářům oprášit tuhle kdysi úspěšnou hru?

Šílenství ve vzduchu

Pro neznalé trochu přiblížím, o co v téhle střílečce jde.  Ve hře ovládáte automaticky střílející stíhačku, sestřelujete formace letadel, či vrtulníků, které se vás snaží dostat z oblohy dolů. Jak na každém bojišti v Sky Force 2014 funguje i protiletadlová obrana, takže v misích narazíte i na protivzdušné kanóny a tanky. Některé letouny se vám motají jen do cesty, druhé po vás střílí naváděcí rakety, kterým se musíte obratně vyhnout. V každé misi, většinou k jejímu konci na vás číhá protivník v podobě super zbraně, která disponuje ohromnou palebnou silou a pokud nemáte své kanóny pořádně vylepšeny, málo kdy přes něj přejdete.

Screenshot_2015-02-06-19-34-13 Screenshot_2015-02-06-19-34-50 Screenshot_2015-02-06-19-35-00

Vaše stíhačka disponuje jedním hlavním kanónem, ostatní zbraně si musíte zakoupit za hvězdy. Ty získáte za každého sestřeleného protivníka, za zničení superzbraně se hvězd uvolní hned několik desítek. Ty se vám však na konto nepřičtou automaticky, musíte si je pochytat. Díky nim si můžete na svůj letoun pořídit rakety, přídavný kulomet na křídla a magnet, který přitahuje získané hvězdy do vašeho nákladového prostoru. Tyhle zbraně se ve hře používají automaticky, nemusíte je manuálně spouštět. Krom nich můžete za hvězdy zakoupit ještě laser, ochranný štít a bombu. Ovšem jejich použití je zpoplatněno určitým počtem hvězd, zbraň si aktivujete před začátkem každé mise. Pokud nemáte dostatečný počet hvězd, nemůžete tyhle zbraně v misi použít.

Každou zbraň v arzenálu můžete vylepšit, opět za nasbírané hvězdy. Doporučuji neskrblit a získané hvězdy investovat právě do vylepšování zbraní, ze začátku určitě do hlavního kanónu, který má největší sílu. Sestřelováním letadel a pozemních cílů nezískáte jen hvězdy, ale někdy tahle pozemní obrana uvolní i nějaké ty bonusy, jako je doplnění životu, či bonusové karty. Tahle karta vám poskytne trvalé výhody, např. kratší čas vylepšování zbraní, slevu na vylepšení atpod. Můžete tak získat až 24 různých karet.

Skoro nekonečná hra

V každé misi jsou hned 5 podúkolů, za které získáváte trofeje potřebné k odemčení dalších misí. Jedná se o zničení 70% nepřátel, 100% nepřátel, sesbírání všech hvězd, záchranu spolubojovníků a splnění mise bez jediného zásahu. Pokud tyhle úkoly všechny splníte a přesto máte stále málo trofejí k odemčení další mise, můžete se přepnout do těžšího hracího módu a plnit úkoly v něm.

Protivníci se v misích objevují na přesně daném místě, takže vás nepřekvapí nálety z neočekávaných pozic. Tak by byla hra až příliš těžká. Ovládání se tak skládá jen z ježdění prstu po obrazovce, čímž navádíte svůj bojový letoun na cíle. Pokud prst z obrazovky pustíte, hra se zpomalí a vy tak máte možnost lépe zmapovat okolní situaci a přizpůsobit jí následné kroky.

Sky Force 2014 Sky Force 2014 Sky Force 2014

Sky Force 2014 je velmi zábavná hra, která vás motivuje ke stálému vylepšování dostupných zbraní. Ke stažení je zdarma, obsahuje sice mikrotransakce, které vám umožní rychlejší získání vylepšení. Ale i bez nich je hratelná, jenom vám trvá dýl.  Stahovat do svých zařízení můžete s níže přiloženého odkazu.

 

Info box
software image
Hodnocení
1star1star1star1stargray
no rating based on 0 votes
Název
Sky Force 2014
Operační systém
Android
Cena
CZK 0
Stáhnout