Sticky Password Manager, vaše uložiště hesel

Publikoval 14. 01. 2014 - 6:11pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Přehlednost
  • Užitečnost

Každý to snad známe, téměř každá internetová služba chce po uživatelích registraci, tudíž vytvoření uživatelského jména a hesla. Zkuste si  spočítat, kolik vy sami máte vytvořeno účtů pro různé služby či aplikace. Já osobně jich mám nejmíň z deset, vy na tom budete možná podobně. A kdo si má všechny ty přihlašovací údaje pamatovat, je celkem logická otázka. Odpověď je jednoduchá – Sticky Password Manager.

 


Hesla bezpečně a pod jednou střechou

Sticky Password Manager je jednoduchým správcem hesel přímo ve vašem mobilu, či tabletu. Když ale píšu, že je jednoduchým, neznamená to, že jednoduchost je na úkor bezpečnosti. Naopak. Vždyť šifrování uložených dat je řešeno pomocí AES-256 šifrování, které se používá i v armádě.

Do aplikace máte přístup pod jedním hlavním heslem, které si vytvoříte hned při jejím prvním spuštěním. Odpadá tak nutnost pamatovat si několik přihlašovacích údajů, nyní vám stačí jen jeden. Celá aplikace funguje tak, že si k jednotlivým službám přiřadíte přihlašovací jména a hesla. Následně pomocí plovoucího okna tyto údaje jednoduše a bezpečně překopírujete do příslušných kolonek.

Sticky II Sticky III Sticky I

Aplikace Sticky Password Manager lze požívat i zdarma, ochudíte se ale tak o možnost synchronizace s ostatními zařízeními. Ale po dobu jednoho měsíce si aplikaci můžete vyzkoušet v její full verzi a na základě poznatků se pak rozhodnete, zda si full verzi zakoupit, nebo vám bohatě postačí verze bez synchronizace.

Jak už jsem psal v recenzi Floating Apps (autorem Sticky Manageru je brněnská firma Lamantine Software a.s.) i zde autoři myslí na uživatele do posledního puntíku. Nejenže je na stránkách aplikace stickypassword.com umístěna bohatá nápověda k užívání aplikace, ale i na youtube můžete shlédnout tutoriály popisující užívání téhle appky. To se jen tak nevidí, za tohle autoři mají jedno velké plus. A abych nezapomněl, pokud se přece jen rozhodnete pro plnou verzi tohoto správce hesel, pomůžete tak ochraně kapustňáků na Floridě.