Stress Locator – odhalte své momentální rozpoložení

Publikoval 12. 05. 2014 - 9:59am : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Užitečnost

Dnešní chytré telefony zvládnou už snad vše, nač si vzpomenete, přesněji řečeno to zvládnou díky aplikacím, které si do nich můžete nainstalovat. V poslední době frčí i aplikace, které dokáží změřit váš sportovní výkon, jako je např. běh či jízda na kole. To znamená, že vám aplikace dokáže změřit počet najetých/uběhnutých kilometrů, spálených kalorií a navíc dokáže i uložit vámi absolvovanou trasu. Ale existují i aplikace, které dokáží změřit váš aktuální zdravotní stav. Dnes se na jednu takovou podíváme, nese název Stress Locator.

Změřte si své zdraví

Stress Locator je aplikace pocházející z dílny Happy Electronics a která dokáže změřit vaše momentální fyzické a psychické rozpoložení. Měření probíhá buď pomocí oxymetru, který se k telefonu připojí pomocí bluetooth, nebo pomocí fotoaparátu vašeho mobilního telefonu. Po dvou minutách tak máte k dispozici výsledky a zároveň tipy, jak svou kondici ještě vylepšit. Zda a jak je měření pomocí fotoaparátu mobilního telefonu přesné neumím posoudit, ale pokud chcete opravdu přesné hodnoty, máte možnost si přikoupit bluetooth oxymetr, který zaručuje ty nejpřesnější hodnoty.

device-2014-04-03-123606 device-2014-04-03-124004 uprava relaxačního indexumenu

Nyní se na aplikaci podíváme podrobněji. Stáhl jsem si free verzi, která zcela dostačuje, pokud tedy nechcete mít k dispozici grafy s podrobnějšími statistikami. Placenou verzi si můžete pořídit za 120 Kč. Při prvním spuštění aplikace si zvolíte svou přezdívku a zadáte svůj věk. Pak můžete ihned přejít k samotnému měření. Předpokládám, že většina z vás bude k měření využívat fotoaparát, proto měření pomocí oxymetru nebudu ani popisovat. Aplikace vám sama ukáže návod, jak správně přiložit prst k fotoaparátu. Pro správné změření je důležité, aby byl prst přiložen přes blesk fotoapárátu. Pokud tak neučiníte, aplikace nebude schopna měření začít.

Samotné měření trvá 2 minuty, o čemž jste na displeyi mobilu informování. Po jeho dokončení vám jsou zobrazeny výsledky, které se skládají z tepové frekvence, koncentračního a relaxačního indexu. Tyhle výsledky můžete vylepšit následným dýchacím  tréningem. Ten probíhá pomocí grafického kolečka, které se zvětšuje a následně zmenšuje. Tím vám poradí, jak správně dýchat a dostat se tak do optimální psychické pohody.  Před dýchacím cvičením si můžete díky posuvníku sami zvolit, čeho chcete dosáhnout.

A pokud byste se chtěli svými výsledky pochlubit i světu, můžete je rovnou sdílet na facebookové stránky a porovnat si tak míru svého stresu s okolím. Tak jak jste dopadli?