Table Top Racing – zběsilé závody na jídelním stole

Publikoval 4. 02. 2014 - 12:54pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Zábava

Her, ve kterých se proháníte rychlými auty je nespočet, ale ne všechny se trefí do vašeho vkusu. Table Top Racing je jednou z těch, které se dokáží zavděčit a pořádně se vrýt do podvědomí hráčů. Nečekejte však nějaké profesionální závody nijak se nelišící od těch reálných, v případě Table Racingu se připravte na odlehčenou formu závodů, odehrávajících se na jídelním, či pracovním stole.

  

Závody mezi jídlem a nářadím

Jak už jsem psal výše, prostředí závodů je nezvyklé. Závodní auta se prodírají většinou na stolech obloženými jídlem, či tzv. ponky, tedy stoly nacházející se v kůlně s nářadím. Prostředí nezvyklé, ale o to zábavnější. Po prvním spuštění hry dostanete základní zmrzlinářské autíčko, s kterým se hned můžete vrhnout do závodů. V samotné hře máte na výběr z různých typů závodů, nejpopulárnější je klasický Challenge, tedy závody skládající se z vícero podzávodů. Jedná se o zajetí kola pod určitý čas, vyřazovací závod, závod o umístění. K dosažení co nejlepších výsledků vám slouží i nekalé praktiky, což celou hru příjemně zatraktivňuje. Své soupeře můžete brzdit vystřelením rakety, odhozením bomby, vysláním elektošoku nebo své auto krátkodobě zrychlit nitrem.

Table III

Samozřejmostí je, že za každé umístění v první trojce získáte i nějaký ten finanční obnos, za který si následně můžete své auto vylepšit. To je nutností, protože časem byste přestali stačit svým protivníkům. Avšak tunit nemůžete jak se vám zlíbí, vždy vám to samo nabídne co zrovna vylepšit. Může se stát, že nutně potřebujete vylepšení, ale zrovna nemáte dostatečnou hotovost. K vylepšení hotovosti slouží Quick race, kde můžete pohodlně přijít k penězům a potřebné vylepšení si tak zakoupit.

Ovládání velkým zklamáním

Ne, nelekejte se. Hra se ovládá skvěle, zklamalo mě ovládání pomocí náklonů telefonu. To je naprosto nepoužitelné. Zvolil jsem proto druhou možnost a to pomocí šipek na displeyi. To už je jiná káva, auta poslouchají na slovo. Ovládáte jen směr jízdy o jízdu vpřed se za vás stará sama aplikace. Munici vystřelujete tlačítkem na displeyi, vždy můžete mít v zásobě jen jednu zbraň.

Table

Dále si můžete v nastavení navolit i úhel pohledu. K dispozici máte hned tři, dva zezadu a jeden horní. Horní je naprosto nepoužitelný, ikdyž vypadá zajímavě. Já zvolil zadní, ono vám nic jiného ani nezbyde. Možná by nebyl špatný pohled přímo od řidiče, bohužel v nabídce prozatím není. Uvítal bych i více tratí, resp. závodů. Celou hru dohrajete klidně i za dva dny. Takže věřím, že po další aktualizaci se objeví i další série závodů.