Tiko, kids memory game

Publikoval 4. 09. 2013 - 11:29am : admin
V rubrice

Zobrazeno
3177

Štítky

Před několika dny mě oslovil Jiří Miklósy, vývojář Android aplikací, zda bych zde neuveřejnil recenzi na novou hru zaměřenou pro naše nejmenší. Řekl jsem si, proč ne. Vždyť zde taková hra chybí, doposud jsem psal jen o hrách a aplikacích pro dospělé, resp. náctileté. Hra, která na Google Play vyšla před několika málo dny, nese název Tiko, kids memory game. Jedná se o pexeso, které má dětem trochu procvičit paměť a zároveň pomoci osvojit si i cizí jazyk. Díky rodilým mluvčím, kteří  namluvili pojmy ve hře obsažené, se vaše dítě přiučí zábavnou formou zatím dvoum světovým jazykům. Kromě češtiny si můžete přepnout na angličtinu a francouzštinu. Do budoucna se chystá přidání španělštiny a portugalštiny, chybět by neměla ruština a i exotičtější řečtina.

Klasické dětské pexeso

 

 

Pexeso jsem vždy rád hrával a děsně nerad jsem prohrával. Vzpomínám si, že mé pexeso bylo se zvířátky. A ne jinak je to i u Tiko, kids memory games, kde mimo zvířátkového pexesa si můžete zvolit mezi čísly, hračkami, barvami a ovocem. To jsou neplacené možnosti, pokud si chcete zahrát pexeso s motivy písmen, cukrovinek, mořského světa, přírody a mixem dalších motivů, budete si muset připlatit. Odemknutí téhle části vás přijde na necelých 20 Kč.

Princip pexesa každý z nás zná, ne jinak je tomu u Tika. Apropo, Tiko je ušatá myška, ktera vás celou hru bude provázet. Po zvolení motivu se vám objeví dvacet okýnek, které otevřete kliknutím. Po otevření aplikace vysloví název zobrazeného symbolu. V případě shody obrázků jste odměněni Tikovým radostným zvolání „jupí“. Po odkrytí všech okýnek a na základě počtu potřebných tahů obdržíte odpovídající počet červených mrkviček, maximálně však 3. Zda mají nějaký další význam jsem nezjistil, spíše však ne.

Drobné nedostatky, ale i rodičovská kontrola

 

 

Jako každá nová hra má i Tiko, kids memory game své neduhy, ale ne zas tak zásadní, které by výrazněji znepříjemnili hraní. Alespoň co mě trochu vadilo byl fakt, že při dohrání hry jsem se zpět do menu musel vracet přes klávesu „zpět“ a ne obvyklým kliknutím na displey. Ale mnohem víc mi vadí nemožnost zavření hry, které musím řešit pomocí správce úloh. Ale to jsou jen drobné nedostatky, které autor jistě opraví v aktualizaci. Díky těmto dvěma slabostem, jsem o půl bodu snížil hodnocení v rámci ovládání.

Screenshot_2013-09-04-10-13-33 Screenshot_2013-09-04-10-14-19 Screenshot_2013-09-04-10-15-42

Naopak, jako velké plus bych označil tzv. rodičovskou kontrolu, která zamezí nechtěnému otevření nastavení v průběhu hry. Jak všichni rodiče dobře vědí, dítka rády všechno pomačkají. Autoři tuto dětskou zvídavost vyřešili jednoduše a hlavně prakticky. Pokud tedy chcete zvolit jiný jazyk, příslušnou ikonku otevřete dvojklikem.

AKTUALIZACE 7.9.: vydána aktualizace odstraňující výše zmíněné nedostatky.

Velikost: 8,3 MB

Autor: Playnlearntoo.com

 

1 Comment so far. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

Vypočítej *