V Google Play lze vrátit peníze i po delší době, než udávaných 15 minut

Publikoval 19. 07. 2013 - 7:01pm : admin

Vlastníci mobilních telefonů s operačním systémem Android jsou dalo by se říct zběhlí v nákupech her a aplikací z oficiálního obchodu Google Play. Víceméně znají postupy, jak stahovat aplikace do mobilů, jak probíhají platby za placené aplikace a taky že je možnost placenou aplikaci do 15 minut od nákupu odinstalovat a nechat si tak vrátit peníze. Jenže, co když vám těch 15 minut nestačí na pečlivé prozkoumání stažené hry, nebo aplikace? Je časový limit dostačující? Je známo, že některý hry mají velikost ve stovkách MB a pokud máte k dispozici jen mobilní internet, trvá stažení hry i více jak 10 minut. A na samotné otestování hry tak nezbývá potřebný čas.

Standardních 15 minut

 

 

Jak už jsem psal výše, podle podmínek Google Play lze do 15 minut požádat o navrácení peněz za aplikaci, která nesplnila vaše očekávání. Toto lze provést v kartě Moje aplikace po rozkliknutí dané aplikace nebo hry. Do minuty vám přijde oznamovací email, informující o navrácení peněz. Jednoduché, záležitost pár sekund. Ale co když chcete vrátit peníze po uplynutí této lhůty, třeba až po hodině, nebo dokonce několika měsících po zakoupení. Lze to, nebo máte smůlu? Odpověď vás možná překvapí, vrácení peněz je možné a to celkem jednoduchým postupem.

vrácení

Jak tedy na to? Na PC vstupne do obchodu Play pod stejným účtem, jako se k němu přihlašujete na mobilním zařízení.  Na domovské stránce klikněte na ikonu ozubeného kola a vyberte možnost Mé objednávky. Zobrazí se seznam vašich stažených a zakoupených aplikací. Najetím kurzoru myši na zvolenou aplikaci se odkryje možnost Nahlásit problém, kterou potvrdíme a v rozbalovacím menu označíme Chci vrátit peníze. Otevře se vám karta s 5 body, v tom pátém se píše následující:

Za chvíli byste měli obdržet e-mail s potvrzením o vrácení platby.Pokud již od stažení aplikace uplynulo více než 15 minut, můžeme z našich zásad vracení plateb udělat výjimku pouze v případě polehčujících okolností.

 

Do textového pole umístěného pod touto zprávou napište důvod, proč chcete peníze vrátit. Poté zprávu odešlete a vyčkejte na potvrzovací email od Google, který potvrdí přijetí vašeho požadavku. Do dalších 24 hodin by mělo přijít konečné rozhodnutí, které bude s velkou pravděpodobností kladné a peníze vám budou vráceny na váš účet. Žádosti nejspíš kontroluje robot a když to s nimi nebudete přehánět a každý den nebudete požadovat vrácení peněz za desítky aplikací, je velká pravděpodobnost, že vám vyhoví a peníze se tak objeví zpátky na vašem účtě. Osobně jsem zkoušel uplatnit vrácení peněz na rok staré aplikaci a tak můžu potvrdit, že to doopravdy funguje.

Využíváte vrácení peněz v Google Play?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

Leave A Response

Vypočítej *