Víte, kolik jste utratili za hry a aplikace pro svůj mobil? Aplikace My Paid Apps vám to prozradí

Publikoval 9. 08. 2014 - 12:24pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Užitečnost

Majitelé chytrých telefonů s Androidem moc dobře vědí, že oficiální obchod Google Play je snad bezedný a obsahuje tisíce nejrůznějších her a aplikací. Některé jsou k dispozici zdarma, za některé si však musíte připlatit. Většinou to nejsou nijak závratné částky, ale v průběhu let můžete za tyto placené hry a aplikace utratit pěknou peněžní částku. Ono se to nezdá, ale váš účet může narůst až do výše tisíců. Osobně si nepořizuju hned placené verze, pokud je k dispozici i okleštěná free verze, stáhnu si nejdříve ji. Až poté, co zjistím, zda mi aplikace vyhovuje se rozhodnu, zda si pořídím verzi placenou. 

My Paid Apps vám to spočítá

Nikdy jsem se nad tímto nepozastavoval, protože za hry a aplikace neutrácím majlant. Sem tam si nějakou tu placenou verzi sice stáhnu, ale to jsou většinou desetikorunové položky. Až před nedávnem jsem narazil na aplikaci My Paid Apps, která vám spočítá vaši útratu za hry a aplikace. K jejímu zjištění je třeba při prvním spuštění povolit přístup k účtu a poté v aplikaci spustit součet. Výsledek vás může nemile překvapit, v mém případě byla výsledná částka skoro 6500 Kč. Do výsledku se počítají i mikroplatby uskutečněné v hrách, ale díky pokročilému filtrování můžete zjistit vaši útratu bez těchto mikroplateb. Má útrata je za několik let, ale i tak mě její výše překvapila.

My Paid I My Paid II My Paid III

Aplikace vám zobrazí všechny stažené placené aplikace a i ty, které už máte třeba i odinstalované. V přehledu uvidíte počet stažených placených aplikací, celkovou částku za ně a i platby, které jste obdrželi zpět v rámci 15. minutové zkušební doby. Poté už následuje seznam aplikací a jejich cena. Tento seznam můžete třídit podle různých kritérií – podle data, výše ceny nebo názvu. Zároveň si můžete zobrazit jen seznam specifických nákupů, třeba filmů, e-knih, nebo jen nainstalovaných aplikací. To vše si můžete v závěru exportovat do .csv souboru.

Tahle užitečná aplikace je k dispozici kupodivu zdarma, její instalačka zabere 2,2 MB místa. Pracovat s ní je možno jedině při připojení k internetu.

 

Info box
software image
Hodnocení
1star1star1star1stargray
no rating based on 0 votes
Název
My Paid Apps
Operační systém
Android
Cena
CZK 0
Stáhnout