Značka Nokia definitivně končí

Publikoval 22. 10. 2014 - 4:30pm : admin

V 90. letech minulého století byla Nokia nejrozšířenější značkou mobilních telefonů na světě. Kdo by si nevzpomněl na legendární model 3310, který byl ve své době hitem. Tento „nerozbitný“ mobil je však minulostí, stejně jako značka Nokia, alespoň co se týče vod mobilních telefonů. Microsoft totiž dnes oznámil, že do budoucna již s označením Nokia nepočítá, ikdyž měl oprávnění takto mobilní telefony používat ještě 10 let.

Nokia do propadliště dějin

V současnosti známe řadu chytrých telefonů pod označením Nokia Lumia, do budoucna se však na těchto smartphonech dočkáme nápisu Microsoft Lumia. Stejně tomu bude u „nechytrých“ modelů řady Asha (Microsoft Asha). Pro současné majitele Lumií se však nic nemění, Microsoft bude nadále poskytovat podporu i těmto telefonům.

Mnozí nostalgicky zavzpomínají na někdejší jedničku trhu, ale za tento stav si finská Nokia může do jisté míry sama, kdy zaspala či spíše podcenila vývoj chytrých mobilů. Bohužel ztrátu se jí už nepodařilo dohnat a tak se vloni v září dohodla s Microsoftem o prodeji sekce mobilních telefonů (za 149 mld. Kč). Součástí dohody bylo již zmíněné používání značky Nokia po dobu 10 let, ale Microsoft se nyní rozhodl jít jinou cestou a s označením Nokia pro své smartphony již nepočítá.