Nákup na Google Play

Nejčastější způsob jak se dostat k aplikacím je Google Play – dříve Android Market. Každý uživatel novějšího telefonu se systémem Android má v menu ikonu Android Market či Google Play. Pro nákup a vůbec pro využívání telefonu se systémem android na plný výkon je třeba účet na Google. Ten si můžete vytvořit velmi jednoduše v počítači nebo přímo v nově zakoupeném telefonu.

O Google Play

Místo, kde je vše pohromadě. Hry i aplikace, placené i neplacené. Můžete si filtrovat zobrazovat jednotlivé kategorie či vše jen neplacené atd. Neplacených aplikací je na Google Play přibližně 60%, zbytek tvoří aplikace placené s cenou od 40 do ikona_playpřibližně 120 korun za hru nebo aplikaci. Ceny nejsou nijak přemrštěné.

Než se rozhodnete zakoupit nějakou aplikaci zpravidla si ji můžete zdarma vyzkoušet. Určitě to udělejte, abyste věděli do čeho jdete. Pokud vás třeba dotyčná hra chytne určitě se vyplatí s ji za pár korun pořídit.

Veškeré informace

O jednotlivých hrách a aplikacích máte k dispozici nejen základní informace jako je popis hry výrobce, ale také řadu printscreenů a uživatelské hodnocení a komentáře. Ty se zobrazují v jazyce v jakém máte telefon navolen, což je na oko výhoda, protože si můžete počíst česky na druhou stranu k řadě aplikací chybí zcela uživatelské recenze takže nemáte představu o tom, jak si uživatelé aplikaci cení a přitom anglicky na ni existují stovky recenzí.

Aplikace i hry hodnotí uživatelé hvězdičkami a vy máte možnost sledovat kolikrát byla aplikace celkově hodnocena a jak.

Platba kartou

Platby kartou na Google Play jsou nejrozšířenější platební variantou. Kromě této možnosti je již totiž dostupná pouze platba přes Premium SMS ale to jen pouze pro uživatele sítě O2.

Platební karta VisaJednou zadáte číslo vaši karty a systém si jej zapamatuje, takže není nutné zadávat vždy znova. Nebojte se, je to bezpečné, aspoň natolik, že máte přehled přesně o částce, která se vám z vaši karty strhne. Částku vidíte přesně, takže nemusíte mít strach, že by za platbou byli ještě nějaké skryté poplatky. Jestliže vám internetová platba nefunguje máte nejspíše proti tomuto druhu plateb kartu blokovanou. Podívejte se do svého internetového bankovnictví nebo kontaktujte vaši banku.

Jakmile zaplatíte bude vám umožněno si aplikaci stáhnout do telefonu a nainstalovat. V telefonu budete mít seznam instalovaných her a aplikací abyste měli přehled, co vše jste již zakoupili. Aplikace můžete také hodnotit jak je popsáno výše a podílet se tak na vytváření hodnocení.

Ne vždy kvalitní obsah

Malý problém Google Play je jeho malá téměř žádná kontrolovanost. V tom směru mají výhodu uživatelé Windows Phone, protože každá aplikace než se dostane na Marketplace je kontrolována samotným Microsoftem. To u Google Play neplatí a tak se mnohdy objevují i neodladěné aplikace a některé obsahující i mallware. Vyplatí se proto před stažením číst uživatelské recenze na danou aplikaci nebo hru.

Podporovaná zařízení

Ne každá hra či aplikace musí být podporována vašim zařízením. Seznam podporovaných zařízení najdete zde.

Leave A Response