66 Percent – hra, která vás donutí k šílenství

Publikoval 14. 09. 2014 - 10:51am : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Zábava

Jste příležitostní hráči, kteří na mobilu hrají hry, jen když potřebují zabít čas? Tak právě pro vás je určena hra, o které si dnes povíme. Hra se jmenuje 66 Percent – Sixty-six. Jak už název napovídá 66% je klíčem k úspěchu této hry, která se zrodila v hlavách českých vývojářů. Smyslem hry je zaplnit obrazovku právě z 66% nafouknutými balónky. Ale jak jistě tušíte, nebude to tak jednoduché jak se zdá. Pokud máte trpělivost, pevné nervy, šikovné ruce a trochu času, je tato hra stvořena přímo pro vás.

Nafoukněte kuličky

Jak už jsem se zmínil, cílem hry je zaplnit obrazovku z 66% nafouknutými balónky. Aby to nebylo tak jednoduché, nafukování vám ztěžuje poletující kulička, která při doteku s nafukujícím balónkem daný balónek propíchne a vy tak můžete začít znovu. K dispozici máte v každém levelu omezený počet balónků, který se ale každým levelem zvyšuje, stejně jako počet poletujících kuliček. V prvním levelu tak máte k dispozici 5 balónků a obrazovkou vám brázdí jedna kulička, ve druhém se počet balónků zvýší o jeden, stejně tak počet kuliček. Není určen žádný časový limit, do kdy byste měli obrazovku zaplnit. Záleží jen  na vaší zručnosti a štěstí.

Svým skórem se můžete pochlubit i veřejně, k dispozici je i žebříček hráčů. Stejně tak máte přehled i o svých dosažených výsledcích. Ke hraní nemusíte být připojeni k internetu, to jen v případě, že se chcete o skóre podělit s ostatními. Ve hře jsou obsaženy mikrotransakce, ale nejsou nezbytné. Koupit si můžete různobarevné balónky, ale jinak si hru nijak neulehčíte.

66 I 66 II 66 III

Ovládání 66Percent

Ovládání hry je postaveno na fyzikálních zákonech. Dotykem prstu na obrazovku nafouknete balónek a pohybem zařízení s ním můžete hýbat do stran, či překlápěním zařízení uvěznit kuličky na protilehlé straně. Při nafukování si musíte dát pozor na prolétavájící kuličky, které by vám právě nafukovaný balónek mohly prasknout. Zde se mi několikrát stalo (nebo jen můj dojem?), že těsně po dofouknutí balónku jej prolétající kulička propíchla, bylo to však zlomek sekundy po dofouknutí, takže těžko soudit, zda se jedná o bug, nebo mou pomalou reakci.

Vždy po nafouknutí prvního balónku se jím snažte uvěznit aspoň jednu kuličku, druhým balónkem ten první ukotvíte. Nebudete tak muset myslet na nechtěný pohyb, který by uvězněnou kuličku osvobodil. První levely jsou jednoduché, ale čím víc přibývá kuliček, tím je hra obtížnější. Já se zatím dostal jen do 6. levelu a už v něm je to celkem drsné.

66 Percent je ke stažení zdarma v obchodě Google Play, velikost instalace je 11 MB. Hra má i své facebookové stránky.

[pb-app-box pname=’com.sykora.sixtysix‘ name=’66 Percent‘ theme=’light‘ lang=’en‘]