Ski Jump – skoky na lyžích v mobilu

Publikoval 14. 01. 2015 - 5:50pm : admin
RATING
  • Grafika
  • Ovládání
  • Zábava

Je vrchol zimy tak mě napadlo, že bych mohl přinést nějaký tip na ryze zimní sportovní hru. K mým nejoblíbenějším zimním sportům patří skoky na lyžích, tak jsem trochu zalistoval na Google Play a stáhl jsem si do mobilu skoky na lyžích Ski Jump. Popravdě jsem od této hry čekal kapánek víc, ale na druhou stranu svůj účel splnila. Vydejte se též na sezónu 24 závodů světového poháru ve skocích na lyžích a dokažte, že jste nejlepší.

Skoky na lyžích pro méně náročné

Čekáte-li od hry skvělou grafiku a i nějaké ty vychytávky, tak vás musím zklamat. Grafika Ski Jump je na podprůměrné úrovni, nečekejte dopodrobna vykreslené detaily a fascinující prostředí skokanských můstků. A to nemluvím o prakticky stejném prostředí všech můstků, které jsou ve hře k dispozici. Je jich 24 a můžete si mezi němi vybírat. Ve hře jsou k dispozici 4 herní módy, z toho jeden tréningový. Asi nejzábavnější je World Cup a Flying Cup. V prvně jmenovaném si můžete navolit libovolný počet můstků, nejméně však 3, nebo si ponechat přednastavený plný počet můstků. Každý závod se skládá z kvalifikace a dvou soutěžních kol, tedy stejně jako v reálném SP ve skocích, jak jej známe ze sportovních přenosů.

Výsledky z jednotlivých závodů se ukládají a po každém z nich tak máte přehled o vašem postavení v poháru. Pokud jste v celkovém pořadí do první desítky, postupujete do hlavního závodu bez ohledu na výsledek v kvalifikaci, kterou musíte tak či tak absolvovat. Ve hře je důležitá jak délka skoku, tak i styl.

Ski Jump

Ski Jump

Ovládání základem úspěchu

Jak už jsem zmínil, krom délky skoku se ve hře hledí i na čistotu skoku a celkový styl. Ten hraje roli v dosažených známkách od rozhodčích. Na začátku hry si můžeme svého skokana pojmenovat dle osobních sympatií, já zvolil nynější českou hvězdu Romana Koudelku. Nyní hurá na můstek. Dvojdotekem palců do levého a pravého kraje displeje skokana spustíme z nájezdové lavice, stejným tahem na hraně můstku provedeme samotný skok. Odraz nesmí být ani moc brzký a ani zpožděný, jinak skokan nedosáhne nejdelšího skoku. Načasování odrazu se vám zobrazí v hodní části obrazovky.

 

Ski Jump - let

Ski Jump – let

 

Další důležitou fází skoku je samotný let. Ten korigujeme pohybem pravého palce nahoru/dolů, čímž korigujeme správný náklon skokana vůči svahu. Nízký úhel způsobí rychlé klesání, velký úhel zas skokana ve vzduchu zpomalí. Po úspěšné zvládnutí letu vás čeká ještě dokonalý telemark. Ten provedete již známým dvojdotekem palců na displej mobilu. Po skuku vás čeká jeho hodnocení a výsledková listina.

Ski Jump není žádná herní pecka, ale na chvíli vás dokáže zabavit. Hru si můžete spestřit multiplayer módem, ve kterém můžete soupeřit s kamarády mezi sebou, nebo v online turnaji s právě připojenými hráči. Hra je zdarma, nutnost připojení k internetu jen při online módech.

Ski Jump - hodnocení

Ski Jump – hodnocení

 

[pb-app-box pname=’com.PixelPerfectDude.SkiJump‘ name=’Ski Jump‘ theme=’light‘ lang=’en‘]