Bacteris – nová bakterie v těle androidích her

Publikoval 15. 04. 2015 - 3:16pm : admin
RATING
  • Grafika
  • Hratelnost
  • Zábava

Když jsem před časem psal a arkádě pod názvem Dracos netušil jsem, že se mi dostane do mobilu další hra od Comunique.sk. Nyní však pod novou značkou Triple Hill Interactive. Nová hra od těhle slovenských kluků nese strašidelný název Bacteris a stejně jako již zmiňovaný Dracos prověří vaši šedou kůru mozkovou a šikovnost vašich prstů. Jsme rádi, že vám můžeme jako jedni z prvních přinést recenzi téhle puzzle arkády.

Šíření baktérií dovoleno

Jak už jsem naznačil, v Bacteris budete muset zapojit mozek a zároveň myšlení skloubit se šikovnými a mrštnými prsty. Hra je rozdělena do několika kol, do dalšího postoupíte po zdárném dokončení kola současného. Vašim úkolem je rozmnožit svou bakterii a tím vyhubit bakterie nepřátelské. Zprvu je to brnkačka na rozkoukání, v pozdějších kolech nepřátelských baktérii přibývá, dokáží se pohybovat, či schovávat za různé překážky. Na vás pak už je, abyste byli chytřejší a dokázali nepřátelské bakterie nakazit svým genem dříve, než dostanou ony vás.

Bacteris Bacteris

Přenos bakterií funguje tak, že tapnete na svou bakterii a tažením prstu po displeji označíte cíl přenosu. Rozhoduje každá vteřina, stejně jak vy může i nepřátelská bakterie infikovat tu vaši. Kdo je rychlejší vyhrává. Kolik máte v zásobě genů poznáte dle ukazatele v bakterii. Jejich počet se automaticky zvyšuje, nicméně jakmile provedete přenos, počet genů se sníží. Stejně tak, jakmile vás infikuje soupeř, počet genů klesne. Pokud se dostane do minusových hodnot, tak jste o ni přišli a nastává konec hry. Pokud jste si na začátku hry navolili automatické ukládání, můžete pokračovat ihned znovu.

Grafika, která neurazí

Jak už jsme si zvykli z dřívějších počinů Triple Hill, neočekávejte graficky propracovanou bombu. To ani není cílem hry, protože veškeré úsilí vývojáři vynaložili na hru samotnou. A za sebe říkám, že se jim to povedlo. Člověk je tvor soutěživý, takže věřím, že vás nějaký ten neúspěch neodradí a budete se snažit rozlézající se bakterie porazit. Pokud máte dostatek trpělivosti, určitě se vám to podaří.

Bacteris Bacteris

Bacteris je ke stažení na Google Play zdarma, platby ve hře za různá vylepšení hra neobsahuje. Velikost instalace se liší dle zařízení, na mém LG G3 zabírá 62 MB místa. Ke stažení vám nabízíme free verzi, plnou ve které je více levelů si můžete zakoupit přímo v aplikaci za cca 50 Kč.

 

[pb-app-box pname=’com.triplehillinteractive.bacteria‘ name=’Bacteris‘ theme=’light‘ lang=’en‘]