Dracos – synchronizace prstů nutná!

Publikoval 15. 11. 2014 - 1:49pm : admin
RATING
  • Grafika
  • Ovládání
  • Zábava

Vážení pozor! K téhle hře potřebujete hbité prsty a především 100% výkon vašeho procesoru (rozuměj mozku). Jinak v téhle hře nedosáhnete úspěchu. Když mě Michal Vernarský z Comunique.sk žádal o zveřejnění téhle recenze, neodpustil si poznámku pod čarou, že v téhle hře nenahraju 5000 bodů. No měl pravdu, i když jsem v tu hranici nevěřil ani před prvním spuštěním téhle hry, protože jsem na hraní her kopyto. A arkáda Dracos opravdu vyžaduje dokonalou souhru obou ruk s centrem myšlení. Pokud nevěříte, přesvědčte se sami.

Draci se nepouští jen na podzim

Košické vývojářské studio Comunique vydalo svou první hru na OS Android a vůbec se nedá říct, že by se nepovedla. Ba naopak. Svou obtížností a nápadem jistě zaujme širokou škálu uživatelů. Obrňte se trpělivostí, bude ji potřebovat. Dracos je arkáda, ve které ovládáte dva dráčky tak, aby se propletly hustou spletí různých překážek.Jejich pohyb korigujete pomocí šoupátek a to „naštěstí“ jen ve směru nahoru a dolů. Každého dráčka ovládáte zvlášť, proto je nutná již zmíněná dokonalá synchronizace obou ruk.

 

Dracos

Dracos

 

Jak už bylo zmíněno, každý dráček má své ovládání. Někdy je opravdu těžko kontrolovat činnost obou ruk zaráz. Dracos hraji teprve třetí den, ale mé maximální skóre 1800 bodů není nijak chvályhodné. Ovládací šipky každého dráčka se nacházejí na levém/pravém okraji obrazovky, jeho výšku korigujete šoupáním prstu po obrazovce. To je taky jediné, co ve hře ovládáte. Ve vybraných překážkách sbíráte i extra body, které se posléze přičtou k vašemu bodovému kontu. Aby hra byla ještě těžší, postupně se pohyb dráčků zrychluje.

 

Dracos

Dracos

 

Své výkony můžete porovnávat i se svými přáteli a vzájemně mezi sebou soupeřit, kdo z vás je ten šikovnější a dovede své draky do větší vzdálenosti. Velikost instalace je 29 MB, při hraní není třeba datové připojení a Dracos si zahrajete na zařízení s Androidem 4.0 a vyšším. Hra není zdarma, ale částka 19,50 Kč vaši peněženku jistě nezrujnuje.

 

[pb-app-box pname=’com.comunique.dracos‘ name=’Dracos‘ theme=’light‘ lang=’en‘]