Red Bull Air Race – vzdušný slalom

Publikoval 4. 10. 2014 - 2:58pm : admin
RATING
  • Grafika
  • Ovládání
  • Zábava

Různých závodních her je ke stažení hromadu, některé snesou ty nejvyšší měřítka, jiné zas nestojí ani za pozornost. Ale nyní se objevila taká, která se řadí mezi ty nejlepší, tedy alespoň podle mého soudu. Red Bull Air Race je androidí kopií reálných závodů letadel pod stejnojmenným názvem, který se každoročně koná na různých místech planety. Po dlouhé době je to hra, od které se nemůžu odtrhnout. 

Vzdušný slalom

Jelikož hra Red Bull Air Race vznikla na základě reálných závodů, setkáme se v ní se stejnými závody, jako v reálné sérii. Zazávodíte si tak na vzdušných oválech Abu Dhabi, Rovinj, Putrajaya, Gdynia, Ascot, Fort Worth, Las Vegas a Spielberg. Krom reálných tratí se setkáte i s reálnými piloty téhle série, mezi nimi nechybí ani náš Martin Šonka. Zalétáte si na strojích, které se v seriálu leteckých závodů též objevují – ZIVKO Edge 540 V2, ZIVKO Edge 540 V3, MXS – R, CORVUS Racer  540, EXTRA 330LX a EXTRA 300SR. Jak sami vidíte, nabídka je kompletní a ve hře samotné nejste o nic ochuzeni.

Red Bull Air Race

Red Bull Air Race

Princip závodů je jednoduchý, jako pilot kličkujete mezi kužely, aniž byste nějaký trefili. Za každý kontakt s kuželem dostáváte dvousekundovou penalizaci, která se vám promítne ve výsledném čase. Nicméně každý průlet okolo kuželu je bodován, pokud proletíte těsně kolem něj, na obrazovce se objeví oznámení Perfect, je vám na konci kola připsán bonus. V opačném případě je průlet označen strohým good a nepřipíše se vám nic. Zvlášť pozor si musíte dávat u dvojitých kuželů (bran), kterými musíte prolétávat s křídly ve vodorovné poloze. Jinak je vám opět připsána dvousekundová penalizace.

Red Bull Air Race

Red Bull Air Race

 

Ovládání stroje je řešeno dvěma způsoby. Na výběr máte volbu pomocí náklonu telefonu, nebo klasické tlačítka. Já zvolil druhou možnost, která mi vyhovuje více. Na pravé straně obrazovky je tlačítko plynu, na levé vodorovné hýbátko na ovládání směru. Prakticky tak jen prstem přejíždíte po obrazovce a měníte tak směr letu mezi kužely. U otočky 360°táhnete levým tlačítkem dolů, ale to vše se naučíte v úvodním tutoriálu.

Po prvním spuštění hry máte k dispozici základní letoun EXTRA 330LX, který si za vylítané peníze můžete vylepšit. Zároveň po každém letu vzniká určité opotřebení, které se projevuje snížením výkonu letadla, takže je třeba po pár letech dát letoun do servisu. K lepším letounům se dostanete úspěšným absolvování závodů. Ve hře probíhá i online turnaj, ve kterém si můžete přijít i na hezké peníze, které použijete k vylepšení, nebo nákupu výkonnějších strojů.

Red Bull Air Race

Red Bull Air Race

 

Pokud máte rádi rychlost a vzdušné souboje, vřele Red Bull Air Race doporučuji. Výrobce doporučuje k plynulému hraní zařízení s rokem výroby 2013 a novější s minimální RAM 1 GB. Mě jede tahle hra bez problémů (ZOPO 998), nemám co bych ji vytkl.

[pb-app-box pname=’com.redbull.airrace‘ name=’Red Bull Air Race The Game‘ theme=’light‘ lang=’en‘]