Sine Mora – vesmírná střílečka, která vás zabaví

Publikoval 24. 01. 2014 - 3:30pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Zábava

Přistihl jsem se, že poslední dobou začínám hrát hry, které bych v minulosti ani nevyzkoušel. Jednou z takových her je Sine Mora, která vás zavede do vesmírného prostředí. Možná je to jen můj dojem, ale prostředí mě připomíná krajinu z filmu Avatar, resp. planety Pandora. Alespoň tedy v první části téhle hry.

 

http://www.youtube.com/watch?v=YTPHXxdLUIA&start=490&end=700&width=640&height=388&centervid=1&autohide=2

 

Galaktické pozdvižení

Celý děj vás zavede do vesmírného prostředí. V téhle hře s netradičním názvem se stanete pilotem malého bojového letadýlka s úkolem zničit všechny nepřátele. Ti se pohybují proti vám v letících letadlech, či sem tam na vás číhají v podobě mimozemského monstra. Vy musíte s letadlem obratně manévrovat, abyste se vyhnuli co nejvíce střel, popř. i samotným letadlům. Hra vás zavede do rozličných prostředí, začínáte ve vzduchu, pokračujete „letem“ v oceánu. Dostanete se se svým strojem i do jeskyní, zkrátka herní prostředí je velmi pestré.

 

Mora II

 

Graficky je hra velmi dobře zpracovaná a i její plynulost je na vysoké úrovni. V Sine Mora si můžete zvolit ze tří herních módů, já vyzkoušel mód „Story“. Snad jednou nevýhodou je nemožnost uložení dosažené pozice, při opuštění hry musíte jet od úplného začátku a projet tak všechny levely, které jste už zvládli odehrát dřív.

Ovládání nenadchne, trpí hratelnost

Mírným zklamáním je ovládání hry. Pohybujete se pomocí joysticku umístěným v levém dolním rohu, ovšem nijak si nemůžete nastavit jeho citlivost, což je ve hře na škodu. Pro ty, kteří mají gramlavé ruce (viz já) je tahle nemožnost na škodu, protože v určitých situacích musíte mířit na velmi malý prostor, což se při tak citlivém ovládání dá těžko zvládnout.

 

Sine Mora

 

V pravém dolním rohu jsou umístěny další čtyři tlačítka, kterými se dá regulovat samotná střelba. Hned prvním tlačítkem označeným „AF“ zapínáte/vypínáte automatickou střelbu. Dalším volíte alternativní náboje, tím pádem i účinnější střelbu. Pokud máte vyplý AF mód střelby, musíte střílet ručně pomocí úplně pravého tlačítka. Vše záleží na zvyku, zkoušel jsem hrát se zapnutou i vypnutou střelbou a vyhovovaly mě oba dva módy. Víc starostí mi dělalo levé tlačítko pohybu.

 

Sine Mora

 

Sine Mora je k dispozici na Google Play v placené verzi, za hru zaplatíte 60 Kč. Investovaných peněz litovat nebudete, hra je celkem propracovaná, má děj a zabaví. Velikost instalačního souboru je 291 MB. A že nevíte jak platit na Google Play? Nevadí, stručný návod vám přinášíme na našich stránkách.

 

 

[pb-app-box pname=’com.digitalreality.sinemora‘ name=’Sine Mora‘ theme=’dark‘ lang=’en‘]