Smash Hit – rozbijte vše okolo sebe

Publikoval 10. 08. 2014 - 1:47pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Zábava

Studio Mediocre vydalo začátkem července další herní pecku. Po úspěchu her Sprinkle Islands, či Granny Smith přichází s dalším hitem, který nese název Smash Hit. Graficky jednoduchá hra dokáže zabavit na dlouhé chvíle a zároveň je důkazem, že skvělé hry nemusí vynikat vymakanou grafikou vykreslenou do nejmenších detailů a příběhem jako od Spielberga. Smash Hit vsadilo na jednoduchost a to se jistě vyplatilo. Jednoduché ovládání, prostředí a postupem času stále obtížnější levely, to jsou hlavní charakteristiky téhle úžasné hry.

Vítejte ve světě skla a olověných kuliček

Hlavním úkolem je projít přes různé skleněné překážky, ať už statické, či různě se pohybující. Abyste tyhle překážky mohli překonat, potřebujete k tomu nějaký nástroj, v případě Smash Hit olověné kuličky. Ty pomocí dotykyku na obrazovku vrháte vstříc skleněným tabulím, které vám stojí v cestě. V případě, že se vám tabuli nepodaří zcela rozbít a vy do ni narazíte, ztratíte určitý počet kuliček. Když vaše zásoba kuliček dosáhne nuly, hra končí. Kuličky ale můžete i nasbírat a to tak, že se trefujete do barevných jehlanů. Každá trefa vám přidá do zásoby 3 olověnky, v dalších levelech se počet takto získaných kuliček zvyšuje.

Smash III

Na výběr máte hned 4 herní prostředí – Smash Hit

Na výběr máte z několika herních světů, nejjednodušší a tím pádem nejvhodnější pro začátečníky je ten pod označením Classic. Využít můžete i tréninkový mód, ale nač se tímhle zdržovat. Jako v každé takové hře, čím dál dojdete, tím se stává těžší. Proto lze v jejím průběhu získat i různá vylepšení. Jedním z nich je double balls, což jsou dvě zároveň vystřelené olověnky. Tento bonus získáte, trefíte-li 10 po sobě jdoucích barevných hranolů. Nesmíte však žádný vynechat, jinak se vám již trefené hranoly odečtou. Pokud se vám podaří trefit hranolů 20, můžete střílet třemi kuličkami zaráz a tak to jde dál a dál až do té doby, kdy nějaký hranol vynecháte, či narazíte do překážky.

Smash V

Rozbití šroubovice – Smash Hit

Smash IV

Ve hře je spousta statických, ale i pohybujících se překážek – Smash Hit

Hra vám automaticky ukládá dosažené skóre, bohužel pokud hru ukončíte, začínáte vždy od začátku. Během hry sice procházíte checkpointy, které vaši pozici uloží, ale to jen v případě, že budete ve hře bez jejího ukončení pokračovat. na úvodní obrazovce můžete začít hrát od kteréhokoliv uloženého levelu. Každý level je podkreslen jinou barvou a řekl bych zvláštní hudbou, která alespoň na mě působí uklidňujícím dojmem. K dispozici jsou i statistiky, resp. umístění v žebříčku všech hráčů a to i podle různých kritérií. Podmínkou je přihlášení k účtu G+.

Smash I

Tyhle hranoly je třeba rozbít, chcete-li získat kuličky – Smash Hit

Celkově dávám Smash Hit 4 hvězdičky, tahle hra mě opravdu chytla. Je vidět, že v jednoduchosti je síla a u téhle hry si i dokonce odpočinu. Hra je zdarma a instalační soubor má velikost 48 MB. Při hraní nemusíte být připojeni k internetu, žádné mikrotransakce nejsou ve hře obsaženy.

[pb-app-box pname=’com.mediocre.smashhit‘ name=’Smash Hit‘ theme=’light‘ lang=’en‘]