8 Ball Pool – kulečník přímo ve vašem obýváku

Publikoval 9. 02. 2014 - 12:17pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Zábava

Jako mladý dospívající puberťák jsem s kamarádem chodil pravidelně do naší hospůdky, kde jsme si vždy k pivu dali několik partiček kulečníku. Od té doby jsem kulečník prakticky už nehrál a vrátil jsem se k němu až teď, prostřednictvím hry 8 Ball Pool.

 

 

Kulečníkovým šampionem za pár her

V 8 Ball Pool máte hned několik možností, jak si kulečník pořádně užít. Zvolit si můžete mezi hrou proti náhodnému soupeři, nebo rovnou zvolit turnaj, ve kterém se hraje klasickým vyřazovacím systémem. Další možností je hra s vaším kamarádem. Menu nabízí i tzv. minigames, ale to jsou jen dvě doplňkové hry (jednoruký bandita a stírací los), které vám můžou dopomoci ke zvýšení finanční hotovosti.

8 Ball Pool - rozstřel

8 Ball Pool – rozstřel

V každé sekci si můžete zvolit místo konání hry, čemuž ale i odpovídá výše startovného a výhry. V základní verzi je startovné 25 hracích peněz (případná výhra 50 peněz), v základním turnaji je výše startovného 200 peněz, možná výhra 1000. Sami si tak můžete vybrat, zda chcete hrát na jistotu, nebo zda i trochu zariskovat. Obecně platí, že v prestižnějších turnajích bývají přihlášeni i lepší hráči.

Ovládání je klasika

Popišme si tedy úvodní obrazovku 8 Ball Poll. Po vybrání soupeře se vám na obrazovce objeví hrací stůl, tak jak ho všichni známe. 15 kulečníkových koulí seřazených v trojúhelníku a jedna bílá připravená k jejich rozstřelení. Na levém okraji obrazovky je umístěné tágo, kterým regulujete sílu úderu. V pravém horním rohu je umístěna bílá koule, která slouží k přidání falše úderu. Stačí na ni před úderem tapnout a tahem přemístit červený kroužek do požadované polohy.

8 Ball Pool - hra

8 Ball Pool – hra

Ovládání při samotné hře je velmi podobné, jak ho známe v reálu. Směr úderu vám naznačí čára spojující špičku tága s hranou koulí, navíc se ve hře znázorní i předpokládaný odraz bílé koule a hlavně směr koule hrané. Tohle velmi hraní usnadní, ale na delší vzdálenost šťouchu si stejně musíte směr pořádně zvážit. Celé ovládání je bezproblémové, někdy však zlobí internetové připojení k serveru. Čas od času se stane, že vám systém neuzná povedený šťouch, co někdy vede i k prohře celé partie.

Grafika hry je ucházející, není třeba k těmto typům her vytvářet nějakou top grafiku. K hraní je potřeba trvalé připojení k internetu. Hra obsahuje i mikrotransakce, avšak nejsou nutné k dalšímu postupu.

[pb-app-box pname=’com.miniclip.eightballpool‘ name=’8 Ball Pool‘ theme=’light‘ lang=’en‘]

 

1 Comment so far. Feel free to join this conversation.