Android Device Manager, váš Sherlock Holmes

Publikoval 4. 08. 2013 - 6:36pm : admin

Snad každému z nás se někdy stalo, že jsme zkrátka někde zašantročili svého chytrého přítele a zaboha jsme si nemohli vzpomenout kde. K jeho vyhledání jsme mohli zvolit jednu ze dvou možností a to buď zpřeházet celý byt vzhůru nohama, nebo se zkrátka prozvonit. V horších případech, např. při krádežích jsme byli odkázáni na PČR, ale ve většině případů jsme se tak se svým mobilem mohli už jen rozloučit. Ale během tohoto měsíce bude vše jinak a to díky nové službě Android Device Manager, kterou Google plánuje v nejbližší době spustit.

Aplikace pro zapomnětlivé

 

 

Co tedy aplikace Android Device Manager uživatelům nabídne? Pokud jste si jisti, že telefon máte založený někde doma, můžete si ho nechat na dálku prozvonit. V případě že nepomůže ani prozvonění, využijte funkci vyhledání mobilu na mapě online. Pokud se ale potvrdí vaše nejčernější myšlenky a pomocí aplikace zjistíte, že mobil je nejspíš v kapse neznámého nenechavce, umožní vám aplikace smazání na dálku vašich důvěrných dat. Podmínkou je však přihlášení do vašeho Google účtu a přístroj musí mít minimálně Android 2.2, což by ale neměl být žádný problém. Víc pro vás ale tahle appka udělat nemůže a pro další kroky a opatření se musíte obrátit na PČR, resp. vašeho operátora.

Aplikace bude k dispozici v Google Play* během měsíce srpna, za její instalaci platit nemusíte. O jejím vydání vás budeme informovat a jistě přineseme i podrobnější info o její funkčnosti.

*podle posledních informací bude Android Device Manager instalován do všech zařízení automaticky

Obrázek: SA

 

 

Leave A Response