Platforma pro tvorbu her? Rozhodně Unity3D

Publikoval 17. 12. 2013 - 5:05pm : admin

Mnoho lidí mělo a jistě stále má svůj vlastní sen o tom, že by vytvořili svou vlastní online hru. Ta by se postupem času stala úspěšnou a oni by tak na ni mohli být náležitě hrdí. Samozřejmě u mnohých lidí zůstane často pouze u snu, ale jiný jdou za svým cílem zcela jistě a neochvějně. A právě jim samotným rozhodně pomůže multiplatformí herní engine nesoucí název Unity3D. Právě ten je ideální možností, jak poměrně snadno, rychle a v mnohých případech i zdarma vytvořit svou vlastní online hru.

Pokud se totiž na většinu online her podíváme, tak všechny ty, které jsou ve 3D, jsou z větší části postaveny právě na tomto enginu. Už to samo o sobě svědčí o tom, že má skutečně velké výhody a sami tvůrci ho velmi často využívají. A jejich online hry jsou poté dostupné doslova po celém internetu, a pro hráče jsou oblíbené nejenom pro svou zábavnost, ale hlavně pro poměrně snadné ovládání během jakékoliv hry.

Co si mnozí pochvalují, je rozhodně nejenom to, že Unity3D nabízí skutečně velmi snadné prostředí pro tvorbu, které umožní pohodlné ovládání i začínajícím tvůrcům. Naopak zkušenější programátoři mohou využívat náročnějších operací, což jim umožní složitější verze. Navíc má Unity3D jednu obrovskou výhodu, a to že dokáže díky metodě pluginů vytvořit hru doslova pro jakoukoliv platformu, a tak se nemusí nutně jednat pouze o běžné online hry, ale i hry po Android, PS3 nebo třeba Xbox.

Pokud jste tedy milovníci online her, a máte některé oblíbené kousky, schválně se zaměřte na to, v jakém prostředí, tedy na jakém enginu byly postaveny. Uvidíte, že většina z nich využívá právě ten, o kterém zde mluvíte. A právě díky velmi kvalitnímu prostředí pro vývoj se Unity3D stala oblíbeným nástrojem i pro tvorbu takzvaných MMO her, tedy her které fungují na principu multiplayeru, kdy nehrajete pouze sami proti umělé inteligenci, ale proti reálným protivníkům. To už je ale značně složitější liga, určená pro zkušené profesionální programátory. Engine totiž umožňuje začít i na mnohem jednodušších hrách, a to doslova každého žánru.

Leave A Response