Playstation 4 je konečně na trhu

Publikoval 23. 12. 2013 - 7:00pm : admin

Všichni milovníci her, tedy konkrétně těch na herní konzole jistě s napětím očekávali uvedení konzole Playstation 4. A ta je konečně venku. A rozhodně je o co stát. To ostatně ukazovali již dřívější specifikace, které firma Sony o PS4 pustila do světa. Samozřejmě ani to se neobešlo bez srovnávání, a nejčastěji se tato konzole srovnávala s největší konkurencí, kterou je Xbox One. Pojďme se tedy podívat. v čem se tyto dvě konzole liší.

Základem konzole Sony Playstation 4 je SoC AMD Jaguar, což nabídne určitě velmi dostatečný výkon. Díky tomu bude nová konzole z dílny Sony mnohem rychlejší a svižnější, než tomu bylo kdy dříve. A to je to, co hráči rozhodně chtějí. Samozřejmě je nutné poukázat také na celkovou grafiku, a i v tomto ohledu jasně vede Playstation 4 konzole, a Xbox One zůstává za ní, a to v poměrně velké vzdálenosti. Grafika je i PlayStationu reprezentována architekturou AMD Graphics Core Next. K tomu všemu je samozřejmě nutné přičíst také operační paměť o velikosti 8 GB, která všemu výrazně přidává.

Samozřejmostí obou konzolí je i kvalitní chlazení, jelikož při náročnějším hrám se žádný komponent nevyhne tomu, že začne PS4vyzařovat poměrně velké teplo. S přehřátím však není nutné mít jakékoliv obavy. Co je však velkou zajímavostí u Xbox One, to jsou dva běžící operační systémy. Zní to sice zajímavě, ale na druhou stranu to znamená vyšší spotřebu RAM paměti. A co hlavně, konzole je určena hlavně na hraní, a ačkoliv mají obě řadu nadstandardních funkcí, právě hry, tedy konkrétně ps4 hry jsou stěžejní. Samozřejmě nechybí žádné prestižní tituly, které již jsou na trhu, nebo jejichž vydání se samozřejmě chystá. A právě díky výkonu celé konzole je jisté, že i Playstation 4 hry se mohou vyznačovat o něco málo lepší grafikou a provedením. Pokud bychom měli rozhodnout za sebe, tak PlayStation je jasnou volbou.

Leave A Response