Sprinkle

Publikoval 28. 06. 2013 - 7:26pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Zábava

Pamatujete na dráčka Soptíka, který si liboval v ohni? Jeho snem bylo se stát hasičem. Už si nepamatuju, zda se mu jeho přání splnilo, ale pokud je hasičské povolání i vašim snem, tak hra Sprinkle je určena právě vám. Zároveň byla vyhlášena nejlepší oddechovou hrou roku 2012 a získala tak ocenění International Mobile Gaming Awards. Staňte se hasičem a pomožte modrým potvůrkám zachránit jejich dřevěné chýše před ničivým požárem. Bez vaší pomoci se z nich stanou bezdomovci, což znamená další výdaje pro již tak ekonomicky zrujnovanou republiku. Ale dost vtipkování a pojďme se podívat, co všechno hra přináší. Pokud máte rádi logické hry, tak nebudete zklamáni. Sprinkle zaručuje rozvoj logického myšlení nenásilnou zábavnou formou a taky vás přiková k displeyi  vašeho mobilu.

Uhas požár a použij na to co nejmíň vody

 

 

Jak už úvodní věty naznačují, ve Sprinkle se vše točí okolo požárů a jejich uhašení. Ocitnete se v roli posádky hasičského auta a vašim úkolem je uhašení požárů ve vesničce modrých potvůrek. A nebyla by to pořádná hra, kdyby vám v hašení nic nebránilo. Chaloupky osadníků jsou někdy důkladně ukryté mezi terénními nerovnosti a vy tak musíte uplatnit své znalosti fyziky a vykoumat, jak dostat proud vody přímo k nim. K tomu vám poslouží různé skulinky v terénu, ale i třeba hromádka kamení nebo kostka ledu, kterou tlakem vody můžete posunout na příhodné místo.

Ve hře si musíte i rozmyslet, který požár uhasit jako první, protože se může stát, že si k němu přesunutím kamenů zatarasíte místo. Což potom už nejde vrátit zpět a vy tak musíte daný level opakovat. Hra není omezena časově, ale máte dán určité množství vody. Pokud zásobu vyčerpáte před uhašením posledního požáru, domečky shoří a panáčkům tak zbudou jen oči pro pláč. Ovládání hry je řešeno jednoduše, na obrazovce vpravo dole mačkáte čudlík pouštějící vodu, samotnou stříkačkou  se pohybuje tažením nahoru a dolů a korigovat lze i její náklon. V prvním levelu je vše názorně předvedeno. Hra je k dispozici ve dvou verzích, free a placené. Placená stojí necelých 25 Kč. Pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, stáhněte si napřed free verzi, ve které si pár levelů vyzkoušíte. Odkaz však uvádím přímo na placenou verzi, jak platit na GooglePlay jistě víte.  A pro fanoušky mám radostnou zprávu. Druhý díl se chystá pod názvem Sprinkle Islands a prý bude ještě lepší, než první díl. Tak se těšte, už 11. července.

Sprinkle I Sprinkle II Sprinkle III

Autor: Mediocre

Velikost: 25 MB

[pb-app-box pname=’com.mediocre.sprinkle&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLm1lZGlvY3JlLnNwcmlua2xlIl0.‘ name=’WhatsApp‘ theme=’light‘ lang=’en‘]

Leave A Response