World of Goo

Publikoval 26. 12. 2013 - 5:06pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Zábava

Říká se, že muži mají více rozvinutější logické myšlení než ženy, ale při hraní World of Goo o tom začínám silně pochybovat.

 

Logika sice nebyla nikdy má silná stránka, ale většinou jsem se k řešení problému vždy nějak dostal, ikdyž mě to stálo nějaký ten čas. Ne jinak tomu bylo při hraní populární logické hry World of Goo. Hra, které získala hned několik prestižních cen, mj. se stala i Hrou roku, pořádně zaměstná vaše mozkové závity a dostane vás do fáze úplného zmaru. K tomu roztomilá grafika a výborná hratelnost, vývojáři z 2D BOY se zkrátka vyřádili.

Go gooličky, Go

Principem téhle logické hry je pospojovat gooličky tak, aby dosáhly svého cíle. V praxi to znamená, že musíte překonat nástrahy, vytvořit z gooliček most, či věž čímž dosáhnete vytouženého cíle, tj. přečerpaní černé mazlavé tekutiny do připravené nádoby. V prvních levelech je to brnkačka, ale postupem času vám dají úkoly pěkně zabrat. Pokud nejste génius, tak se u téhle hry pořádně zapotíte, o což vývojářům šlo především.

Woo I

Kuličky spojujete prostým přetažením prstu, ke spojení je třeba tenká niť, která je spojuje s předešlými. Pokud se niť přetrhne, vrátí se goolička nazpět mezi ostatní. Při stavění musíte brát v úvahu i fyzikální zákony, jinak se vám celá stavba zhroutí a musíte tak začít od začátku. V lepším případě ji stačí jen opravit. Nápověda žádná neexistuje a to i proto, že každá mapa je jedinečná, řešení zkrátka musíte nalézt sami.

Dvakrát měř, jednou řež

V případě hry World of Goo platí tohle staré pořekadlo dvojnásob. Zkrátka když se vám konstrukce naklání doprava, hned ji musíte postavit protiváhu, to samé platí u stavění věží, které je třeba pořádně ukotvit a zamezit tak jejich zkáze. Ale tyhle mechanismy si osvojíte sami pravidelným hraním. [box title=“Náš tip“ style=“noise“ radius=“5″]Sice jsme v článku psali, že žádná nápověda neexistuje, ale přeci si můžete trošku pomoct. Stačí, když si na Youtube.com zadáte název příslušné mapy a budete postupovat podle videa. Nezapomeňtě ale, že se tak ochudíte o ten slastný pocit úspěchu.[/box]

 

Woo II

Jste-li ale fandy logických her, můžeme vám World of Goo vřele doporučit. O zábavu budete mít jistě postaráno a i z hlavy se vám bude kouřit. Před Vánoci tuhle hru naděloval T-Mobile svým zákazníkům zcela zdarma, nyní za ni dáte 100 Kč.

 

[pb-app-box pname=’com.twodboy.worldofgoofull‘ name=’Android App Camera Widget Trial (SpyCam) on Playboard‘ theme=’light‘ lang=’en‘]

 

 

 

 

Leave A Response