Monsters University: Catch Archie

Publikoval 4. 07. 2013 - 9:45am : admin

Vítejte na Univerzitě pro příšerky! Podle stejnojmenného filmu vznikla i tahle hra pro Android a je ještě zábavnější, než samotný film. Stejně jako Minion Rush utíkáte a vyhýbáte se různým nástrahám a přitom musíte stihnout ještě posbírat co nejvíc známek se znakem univerzity. Jako bonusové předměty lze získat magnet, nebo helmu díky které dokážete proběhnout skrz překážky bez jediné újmy. Celkově se dá ale říct, že Catch Archie nevybočuje z řady různých skákaček a běhaček, což je pro potenciál hry velká škoda. Graficky patří hra k nadprůměru, vždyť pochází z dílny Disney studia a kreslířů z Pixaru.

Chyť své prase

 

 

 

Jak už jste z úvodního odstavce jistě pochopili, jedná se o klasickou skákačku, ve které běžíte, sbíráte předměty a vyhýbáte se překážkách. Ale vaším úkolem je v první řadě dohonit uprchlého čuníka a odjet na něm zbylý úsek vytyčené cesty. Mnohdy je to zábava, protože není zrovna lehké se na něm udržet. Balanc musíte vyrovnávat klikáním na obrazovku, vždy však do protipohybu náklonu.

Pomalu se tedy dostáváme k ovládání hry. Pohled na celou scénu je řešen ze šikma zezadu. Někomu nemusí tenhle pohled úplně vyhovovat, je pravda, že v některých herních situacích dosti zkresluje. Ale není to nic zásadního, po odehrání pár kol si na tenhle pohled zvyknete. Klasický pohled zezadu nastane až v případě osedlání čuníka. Na rozdíl od podobných her naše příšerka běží defaultně uprostřed dráhy (chodníku, cesty), vy jen pohybem prstu po displeyi do strany umožníte její krátké vybočení, pak se příšerka opět vrátí na střed. Přeskočení překážky dosáhnete tažením prstem nahoru, podlezení naopak tahem dolů.

Samotnou kapitolou je jízda na čuníkovi. Nemusíte se starat o směr a ani o vyhýbání se překážkám, jediným vaším úkolem je se na něm udržet. K tomu vám dopomůže ukazatel balancu, který je vlastně takový půlkruh, na kterém vám šipečka ukazuje, na kterou stranu jste právě nakloněni. Tapnutím na displey tento náklon vyrovnáte. Tedy nic složitého, záleží to na vaší šikovnosti.

Celkově je hra velmi hezky udělaná, ale očekával jsem od ní více zábavy. Ovládání je bezproblémové, stejně i grafika patří k těm lepším. Jediné body bych strhl za zábavu, hra mě nijak zvlášť nechytla.

monster I monster III monster

Autor: Disney

Velikost: 48 MB

[pb-app-box pname=’com.disney.MonstersUniversityFree.goo‘ name=’WhatsApp‘ theme=’light‘ lang=’en‘]

Leave A Response