Mouintain Climb Racing

Publikoval 21. 06. 2013 - 12:12pm : admin

Mountain Climb Racing se snaží napodobit klasickou závodní fyzikální hru Hill Climb Racing, ale zdaleka nedosahuje jejích kvalit. Aby taky jo, je to podobné jako ve filmu, kdy první díl bývá zpravidla lepší následujících. V podstatě jde jen o okopírování prvotního počinu, takže po zahrání úvodních kol vás přepadne určité zklamání ze hry. Mountain Climb Racing nedosahuje, ba se ani nepřibližuje, ke své předloze, což aspoň u mě vyvolalo mírné rozpoložení, protože původní Hill Climb Racing jsem si opravdu oblíbil. Vývojářům téhle hry se nedá upřít snaha o úspěšné navázání původní hry a vytvořit tak určitou sérii, která by mohla konkurovat podobným hrám. Leč se nepodařilo a život jde dál. Původně jsem tyhle hry srovnávat nechtěl, ale nedalo mi to. Když nad tím teď tak přemýšlím, tak se vlastně ani srovnat pořádně nedají, protože Hill Climb Racing by se v každém ohledu stala jasným vítězem.

Osobákem do hor

 

 

Děj hry je podobný, resp. stejný jako u její předchůdkyně. Ocitnete se v roli chlápka, který brázdí horský terén v osobáku. Vaším úkolem je zdolat všechny nerovnosti trati a vyrovnat auto v letu. Pokud se vám to nepodaří a auto převrátíte, upadne řidiči hlava a hra končí. Fyzika auta je v MCR méně věrohodná, dalo by se říct nepřirozená. Grafika podobná, ale sráží ji ostatní nedostatky hry. Opět máte možnost z výběru aut, které nasbíráním potřebného množství mincí můžete pořádně vytunit.

Ovládání zůstalo zachováno, v dolních rozích obrazovky jsou umístěny dva pedály, brzda a plyn. Musíte si dávat velký pozor, abyste nezmáčkli plynový pedál moc dlouze a auto nevystřelilo na nerovnosti do neovladatelné spirály. Vyrovnávání náklonu ve skoku lze použít brzdový, resp. plynový pedál. Mnohdy je pomalejší a pečlivá jízda úžitečnější, než zběsilý úprk terénem. Avšak nesmíte zas moc otálet, musíte myslet i na množství benzínu v nádrži.

mountain I mountain II

Pokud si chcete zkusit zahrát i tuto hru přes negativní recenzi, není nic jednoduššího než kliknout na odkaz ke stažení. Ale varoval jsem vás, pokud jste hráli i první verzi, budete nejspíš zklamáni.

Autor: Awesome Car & Hill Racing Games

Velikost: 10 MB

[pb-app-box pname=’com.awesomecargames.mountainclimbrace&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hd2Vzb21lY2FyZ2FtZXMubW91bnRhaW5jbGltYnJhY2UiXQ..‘ name=’WhatsApp‘ theme=’light‘ lang=’en‘]

Leave A Response