Milovaná aplikace Miluji vaření

Publikoval 25. 06. 2014 - 3:40pm : admin
RATING
  • Ovládání
  • Grafika
  • Užitečnost

Vyznavači chytrých telefonů s operačním systémem Android jsou zvyklí, že snad na vše existuje aplikace, která jim nějak usnadní život. Dnes se podíváme na tuze praktickou apku, kterou ocení zejména hospodyňky. Ale nejen ony, vždyť i hromada mužů velmi ráda vaří a aplikace Miluji vaření jim může být inspirací. Aplikace vznikla jako doplněk největšího webového projektu o vaření – www.milujivareni.cz. Naleznete v ní přes 56 tisíc receptů, což ji řadí mezi (ne-li) největší internetové portály s recepty v Evropě. Pojďme si tedy vyzkoušet aplikaci, která uspokojí všechny mlsné jazýčky.

01

Vaření s radostí

Každý z nás má doma uloženy osvědčené recepty, které „zdědil“ po svých rodičích, nebo prarodičích. Ale někdy přijdou chvíle, kdy má člověk chuť zkusit něco nového. No a právě díky aplikaci Miluji vaření má k dispozici několik desítek tisíc unikátních receptů. Osobně nemám vlohy k samostatnému vaření, ale v kuchyni se pohubuji rád a při vaření pomáhám. Proto jsem si aplikaci se zájmem stáhl a hned při prvním spuštěním jsem byl příjemně překvapen. Hned na úvod se vás aplikace zeptá, zda držíte v současnosti nějakou dietu. To z toho důvodu, aby vám nabízela jen relevantní recepty. V případě negativní odpovědi máte možnost dietu zatrhnout i později. K dispozici je 8 diet, namátkou uvádím dietu pro diabetiky, bezlepkovou, redukční, nebo krabičkovou.

Screenshot_2014-06-18-09-22-26 Screenshot_2014-06-18-09-28-19 Screenshot_2014-06-18-09-22-16

Po vybrání diety můžeme přejít k samotnému hledání pokrmů. Pokud máte přesnou představu, co vařit, stačí zadat název jídla. Pokud představu nemáte, můžete najít inspiraci díky přehlednému vysunovacímu menu, které je roztříděno do několika kategorií. Naleznete v něm předkrmy, polévky, hlavní jídla, saláty, dezerty, ale i nápoje. Pak už záleží jen na vás, který recept vás nejvíce zaujme.

Samotný seznam jídel je řazen v přehledném sloupci, ke každému jídlu nechybí náhledová fotografie, kalorická hodnota jídla a hodnocení od ostatních uživatelů. To samé se dá říci o konkrétních receptech. V horní části obrazovky je zobrazena fotografie jídla, hned po ní pomocí grafických ikon naleznete údaje o době vaření, přípravy a počtu porcí. Nechybí ani odkaz na nutriční tabulku, ve které se dozvíte všechny potřebné výživové údaje o daném receptu. Samotný recept je zpracován velmi přehledně, osobně vítám postup krok za krokem. A pokud si nejste zcela jisti postupem, můžete využít video návod, který recepty obsahují.

Screenshot_2014-06-18-09-27-55 Screenshot_2014-06-18-09-27-22 Screenshot_2014-06-18-09-26-50

Aplikaci Miluji vaření hodnotím kladně, může se stát velmi vítaným pomocníkem pro každého z nás. Oceňuji především její přehlednost a hlavně velké množství různých receptů, ze kterých si vybere snad každý. Aplikace je k dispozici na Google Play zdarma, odkaz na její stažení naleznete pod článkem. K jejímu použití je však potřeba být připojen k internetu, díky čemuž vás můžou rozptylovat přítomné reklamy.

K receptům navíc můžete přidávat i vlastní fotky, které jste pořídili ať už v restauraci, nebo jste vyfotili vlastní výtvor. Za každou přidanou fotografii získáte zlaťáky, které můžete na eshopu vsenavareni.cz vyměnit za zajímavé slevy. Dosáhnout můžete až na 100% slevu.

[pb-app-box pname=’cz.eltoro.milujivareni.app‘ name=’Miluji Vaření‘ theme=’discover‘ lang=’en‘]