Tři aplikace, které umí pomáhat. Někdy i andělsky.

Publikoval 1. 01. 2014 - 5:09pm : admin
RATING
  • Dobrý Anděl
  • Smog Alarm
  • Top 100 Czech Republic

Po dlouhé době přidáváme na naše stránky i nějakou tu aplikaci, abysme vás pořád nezahlcovali jen samými hrami. A jelikož je první den nového roku 2014, přinášíme aplikace hned tři. A všechny jsou české, ikdyž u jedné by se dalo polemizovat. Dnes se podíváme na aplikace, které mají za úkol pomáhat a to buď jejich uživatelům, nebo druhým, kteří pomoc zcela neznámých lidí potřebují. Takže v článku si něco řekneme o aplikacích Dobrý Anděl, Smog Alarm a CZ Top 100.

Dobrý Anděl

Začneme aplikací, která má přinášet alespoň kapku úsměvu do rodin, kterým je byť malá pomoc, obrovským darem. Projekt Dobrý Anděl zná většina z nás především z televizní kampaně  jedné  tuzemské soukromé TV stanice. V krátkosti si povíme, co vlastně Dobrý Anděl je. Systém sdružuje několik tisíc dárců, jejichž peníze jsou rovnoměrně přerozděleny tisícům nemocných, nebo lidem, kteří kvůli své nenadálé vážné nemoci přišli o pravidelný zdroj příjmů. Celý systém je založen na (ne)pravidelném zasílání libovolné finanční částky, která je posléze přerozdělena mezi potřebné. Přispívat můžete převodem z běžného účtu, dárcovskými SMS zprávami, nebo i platební kartou.

Andel I Andel

Pokud se chcete stát Dobrým Andělem a mít přehled o svých platbách, nebo se dozvědět, komu váš finanční dar pomohl, můžete si vytvořit vlastní účet, kde jsou všechny tyto informace uvedeny. Registrací získáte své unikátní Andělské číslo, pod kterým jsou všechny vaše platby uvedeny. Systém je k dispozici jak ve webové verzi, tak i pro mobilní zařízení. Odkaz na stažení aplikace na Android je umístěn níže.

[pb-app-box pname=’cz.tmobile.dobryandel‘ name=’DOBRÝ ANDĚL‘ theme=’light‘ lang=’en‘]

Smog Alarm

Další aplikací, o které si dnes povíme je Smog Alarm. A není náhoda, že se zrovna zmiňuji o téhle aplikaci. Díky prozatím teplé zimě se v naší české kotlině smogu nebývale daří. Aplikace Smog Alarm zobrazuje údaje o čistotě ovzduší ze stanic, které jsou v evidenci Českého hydrometeorologického ústavu.

Ovzdusi Ovzdusi I

Naměřené údaje si můžete seřadit podle abecedy, míry znečištění, nebo podle vzdálenosti od vašeho místa bydliště. Díky aplikaci máte přehled o koncentraci  oxidu uhličitého, polétavého prachu, ozónu, oxidu siřičitého a oxidu dusičitého v ovzduší. K dispozici je i widget, který si můžete nastavit na svou hlavní obrazovku.

[pb-app-box pname=’cz.ubik.smogalarm‘ name=’SmogAlarm‘ theme=’light‘ lang=’en‘]

CZ Top 100

Pod tímto záhadným názvem připomínající spíše šifru, nalezneme aplikaci Czechtourism.com věnující se poznáváním krás a zajímavých míst v České republice. Výše jsem psal o jedné „poločeské“ aplikaci, měl jsem tím na mysli právě Top 100 Czech republic. Aplikace shromažďuje výčet turisticky zajímavých míst s kontakty na informační kanceláře a krátkým infem o dané lokalitě.

Top I Top

Všechna místa si můžete vyfiltrovat podle krajů, zobrazit je na mapě a dopředu se o nich dozvědět pár zajímavých informací. Jen škoda, že celá aplikace, včetně popisů míst je dostupná jen v angličtině. Jako by její tvůrci jaksi pozapomněli na domorodé obyvatelstvo, které je pověstné oblibou poznávání památek své vlasti.

[pb-app-box pname=’com.czechtourism.top100.android‘ name=’TOP100 Czech Republic’s sights‘ theme=’discover‘ lang=’en‘]

1 Comment so far. Feel free to join this conversation.

Leave A Response