Hrajte online, aneb současné nejlepší online hry

Publikoval 17. 05. 2014 - 9:45am : admin

Ne vždy máme chuť si zahrát hry na mobilních telefonech, tak se naskýtá i jiná alternativa. A to hry na PC, které jsou zdarma a hraní probíhá online. Online hry jsou stále populárnějšími a hraje je stále více uživatelů. Podívejme se dnes na další čtyři, abychom byli v obraze, co právě na internetu frčí. Těšte se na minirecenze her Rail Nation, Lord of the Rings, World of Warplanes a Top Eleven Football Manager.

Rail Nation

Jako malý jsem se velmi rád chodil dívat na vláčky a do jisté míry mě tato záliba zůstala do dnes. Ne že bych byl zarytým fanouškem vlaků, ale cestování vlakem dávám přednost před ostatními dopravními prostředky. Proto tuto online hru uvádím hned jako první, je to můj favorit. Základem hry Rail Nation je zásobování měst surovinami a zbožím. Musíte se chovat jako pravý obchodník a vozit jen zboží, které prodáte. V opačném případě proděláte a to přece nechcete.

rail_nation

Jako v každé budovatelské hře musíte i zde rozvíjet infrastrukturu, aby zásobování bylo efektivní a vy stačili reagovat na stále sílící potřeby obyvatelstva. Čím líp vaše železnice funguje, tím získáváte větší prestiž a tím i více zakázek. Hra je rozdělena na éry, každá éra trvá 14 dnů. Po jejím dokončení máte přístup k lepším vlakovým soupravám. Že je hra zdarma, je samozřejmostí.

Lord of the Rings

Frodo Pytlík, Saruman, Sauron, Aragorn, Legolas, Středozem. To je jen střípek ústředních postav slavné ságy J.R.R. Tolkiena. Nyní se můžeme s hrdiny příběhu boje dobra se zlem setkat i ve stejnojmenné online hře. Lord of the Rings online je MMORPG hra, ve které na vás dýchne pravá Tolkienovská atmosféra.

Na úvod si máte možnost vybrat ze čtyř ras, za které chcete hrát. Na výběr máte elfa, člověka, hobita či trpaslíka. Každá z těchto ras, jak už to tak bývá, má své výhody a nevýhody, nelze tedy spolehlivě říct, která rasa je nejvýhodnější pro nadcházející boj. Ve hře prozkoumáváte okolí a plníte různé úkoly za neustálého nebezpečí, které na vás čeká na každém rohu. Po náročném dni můžete spočinout v hostinci, který je díky světové oblíbenosti téhle hry stále plný. Pro zajímavost uvádím, že Lord of the Rings online oslavila v letošním dubnu již 7 let.

World of Warplanes

Když jsem na začátku téhle série vzpomněl, že jsem uchvácen z vlaků, letadla z nimi u mě moc nezaostávají. Bohužel jsem v životě neměl moc možností se tímto prostředkem moc dopravovat, o to víc mě lákají hry, ve kterých hrají letadla hlavní roli. A tou World of Warplanes bezesporu je.

Dalo by se říct, že World of Warplanes je pokračováním první velké vojenské bitvy World of Tanks. Veškeré létající stroje odpovídají historickým událostem, jsou to věrné kopie skutečných létajících strojů za první a druhé světové války. V téhle hře se stanete členem týmu, který má za úkol plnit úkoly nad reálným územím celého světa. Zda se stanete číslem jedna mezi piloty, záleží jen na vaší šikovnosti. Tak vzhůru do oblak!

Top Eleven Football Manager

Dostali jsme se k poslední dnešní recenzované online hře, kterou je Top Eleven Football Manager. Nevím jak dnešní mládež, ale my jsme v mladších letech neznali den, kdy bysme nevzali míč a nezašli si před barák na travnatý plácek zakopat. Dnes se jen na fotbal sem tam podívám jen v TV a to jen na MS, nebo ME. Ale pokud vás tenhle sport bere více než mě, můžete se zkusit stát pravým fotbalovým managerem.

Photo-1

Můžete si vyzkoušet trnitou cestu budování klubu, od jeho založení, budování zázemí a sestavování hráčského kádru. Že to není žádný med? To bych řekl, fungující fotbalový klub je jak firma, pokud se o ni nestaráte, upadá. Dokažte, že na to máte a dokážete vybudovat klub velikosti Barcelony.